sobota, 24 sierpnia 2013

Trening QUICK bootcamp !


  Szybki trening dla zapracowanych.
  Zdarzyło Ci się być tak zmęczoną po pracy, lub mieć codziennie nadmiar obowiązków do wykonania, że przez wiele dni znajdywałaś wymówkę na przekładanie treningów na potem?
Pewnie wiele razy.Zbliża się koniec wakacji,czas urlopów już powoli mija.Zaczynają  się  powoli przygotowania do sesji poprawkowej oraz nowego roku akademickiego. Nadchodzi wiele okazji do zaniedbania swojej aktywności fizycznej.Powoli zbliża się jesień, a my chcemy pokonać chandrę związaną z końcem lata i pierwszymi dniami w pracy i utrzymać naszą aktywność fizyczną na właściwym poziomie, bez efektu jojo czy lenistwa  w domu przed ekranem komputera i całodziennym surfowaniem w sieci.
Co zrobić? Nie mam czasu! Mam, ale wolę trochę poleżeć , trenować będę jutro!!
Nie kochana!Koniec wymówek.Dzisiaj przedstawię ci mój własny sposób na regularny trening!
Krótkie 20-25 minutowe treningi , funkcjonalne, 5-6x w tygodniu!
To zawsze działa:-) Zobacz!
Osobiście wolę rozkładać treningi na 30 minutową aktywność 6 dni w tygodniu. To mój nowy sposób na rewelacyjną figurę;-)


TWOJE ZADANIE:
 • zrób
 •  3 rundy- 
 • każda po 6 ćwiczeń- 
 • liczba powtórzeń w pojedynczym ćwiczeniu 10!
 • bez przerw między ćwiczeniami w rundzie
 • między każdą rundą ( podanych 6 ćwiczeń po 10 powt. każde) - przerwy 60 sekund!!!
 • przed treningiem robisz szybka i bardzo intensywną 6 minutową rozgrzewkę
 • całość treningu to ok 12-14 minut ( w tym czasie masz wykonać 3 rundy!)
 • po treningu robisz szybki stretching- 4-5minut
 • całość trwa ok 25minut.
CEL TRENINGU :spala tkankę  tłuszczową, rzeźbi sylwetkę!
INTENSYWNOŚĆ TRENINGU : bardzo wysoka- liczy się poprawna technika i tempo -3 RUNDY w 15 minut.

ZASADY :
 • w podporach-plankach-brzuch mocno wciągnięty, ciało w jednej równej linii ( nie opuszczasz bioder w dół-nie lordozujesz kręgosłupa i nie zaokrąglasz odcinka lędźwiowego), oddalasz barki od uszu,wypychasz się z barków do góry-przyklejasz i lekko ściągasz łopatki- stabilizujesz barki i miednicę.
 • w przysiadzie plie i burpee- przejście do przysiadu- plecy proste w odc,lędźwiowym, kolana nie wychodzi przed stopę, brzuch i pośladki napięte, ciężar ciała całe stopy ( bardziej na piętach), ciało i głowa w jednej linii.GOTOWA   DO   WYZWANIA!!!!

S T A R T!!!!!!!!!!!!!!

4 komentarze:

 1. Hmm, też uwielbiam treningi w stylu bootcamp :)! Ćwiczę na siłowni co drugi dzień - jak myślisz, czy jak w dzień bez treningu włącze jakiś bootcamp to będzie to zbyt duże obciążenie dla mięśni?

  OdpowiedzUsuń
 2. Zależy jaki masz plan treningowy.Pomiędzy treningami siłowymi powinnaś odpoczywać 48h,po treningu cardio045060min wystarczy 24h, po treningu wytrzymałościowym od 48 do 72 h! Jeszczę napiszę coś o tym!Dzięki za komentarz i świetne pytanie!;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz jakieś cardio w tygodniu?
  Fajnie by było gdybyś robiła 2 x siłkę w tygodniu/1 x cardio- co dwa dni i na końcu bootcamp/ i dwa dni później cardio/2 dni później znowu siłka/dwa dni odpoczynek/cardio/ itd.Nie wiem jak wygląda twój plan.Jeżeli masz usystematyzowany plan -regularna siłka np.przez 3 miesiące-trzymaj się go i rób przynajmniniej 1 cardio w tygodniu.Po 3-4 miesiącach,gdy nadejdzie czas na zmiany spróbuj zmienić plan i włączyć taki bootcamp !Daj znać jak Ci idzie;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie mam plan - 3 razy w tygodniu siłownia + zazwyczaj 2 razy cardio (zazwyczaj dwa razy, zależy od tego ile mogę poświęcić czasu, wiadomo - wyjazdy, rozjazdy etc.) Zrobię tak jak doradziłaś, bo na razie planuję poswięcić czas 3 razy w tygodniu na siłkę, ale wiem, że od października będę mieć trochę mniej czasu ze względu na zajęcia, więc zamienię ten ostatni dzień na boot camp, poskaczę trochę w domku, lub o ile pogoda pozwoli w jakimś parku :)

   Usuń

TOP