środa, 8 stycznia 2014

PLAN MEZOCYKLU!


Mój styczniowy mezocykl- plan treningów. Przykładowy plan dla zainteresowanych treningami HIT.
Do każdego treningu HIT oraz do treningu funkcjonalnego mogę dołączyć ćwiczenia z kettlebells.

5 komentarzy:

 1. możesz mi napisać dlaczego długie treningi czy długie jednostajne bieganie nie jest dobre? chodzi o wytwarzanie kortyzolu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam CI ten artykuł :
   --http://potreningu.pl/artykuly/2111/trening-silowy-w-czasie-redukcji--niezbedny-czy-bez-znaczenia-cz--i
   ( przeczytaj go spokojnie i weź głęboki oddech:-)) Być może już wkrótce zmieni się podejście do planowania treningów na siłowniach i w klubach fitness. Odejdziemy od obecnych metod:-)
   Artykuł wchodzi w najnowsze badania Technical University of Dresden:-)
   Ciekawe wnioski. Do uzupełnienia mikrourazów w mięśniach po treningu ( zakwas) potrzebny jest kortyzol
   ( hormon wydzielany przez nadnercza). Ma on również szereg skutków negatywnych np. powoduje odkładanie się najgorszego tłuszczu trzewnego, spalania mięśni ramion i ud.Po każdym treningu zwiększa się jego wydzielanie. Po treningu aerobowym brakuje odpowiedniego bodźca, trening siłowy natomiast powoduje duże wydzielanie do krwioobiegu : kwasu mlekowego, hormonu wzrostu ,testosteronu,które redukują skutki negatywne wydzielania się kortyzolu .Nie wydzielą się w takiej samej -odpowiedniej ilości po treningu aerobowym ( nie podkręcasz w nim tempa , intensywności, ciężaru).Zbyt długi trening tez będzie miał skutki negatywne.
   Najlepiej jest zrobić trening biegowy w terenie- zastosować zmienną intensywności- interwał( włączyć przysiady, podskoki, pompki- różnicować- Crossfity.HITy, interwały, treningi skoczności - są najlepsze dla organizmu. Niedawno jeszcze uczyli nas ,że głównie aeroby o intensywności 65-75% tętna są bardzo bezpieczne, głównie dla spalania złego cholesterolu i najzdrowsze dla klubowiczów! Pytanie co dalej z ciśnieniowcami albo osobami ,które mają problemy ze stawami i kęgosłupem? Dla nich najzdrowsze są właśnie treningi o niskiej intensywności:-). Świat się zmienia, nauka idzie do przodu, zobaczymy co dalej powiedzą eksperci i które formy trenowania zagoszczą na stałe w polskich klubach fitness. Sama testuję system treningów HIIT przez ten miesiąc. Dołączam do tego 1 cardio( w ramach treningu grupowego) i jegnego "funkcjonala" ( z TRX, BOSU, kettlem i na wysokich obrotach)- będę je relacjonować na bieżąco. Zobaczymy jak naprawdę zadziałają;-).

   Usuń
  2. Dzięki poczytam ja nie lubię długich treningów jestem na to nawet za leniwa.wolę krótkie a intensywne a chciałam dowiedzieć sie bo gdzieś obiło mi sie o uszy,ze długie treningi nie sa dobre. Matka polka

   Usuń
 2. MEZOCYKL... zrobiło się tak naukowo :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama teraz dużo czytam na temat metody krótkich i intensywnych treningów. Co chwilę coś się zmienia:-). Świat, wiedza idzie do przodu:-). Za 30 lat następne pokolenie będzie się dziwiło naszym metodom z 2014 roku:-)

  OdpowiedzUsuń

TOP