poniedziałek, 1 czerwca 2015

Encyklopedia Undergroundowego Treningu - recenzja część I


    Długo zbierałam się do tej recenzji...i wiecie co? 
Najlepiej opisze ją pokazując Wam również cały trening (szukaj wpis na samej górze strony;-))!

   Ostatnio miałam możliwość otrzymania książki do przetestowania treningów w niej polecanych oraz opisania wrażeń z nią związanych.  Najnowsza pozycja wydawnictwa Fit&Active, znanego z publikowania książek Ala Kavadio oraz podręczników do nauki kalisteniki autorstwa kultowego już Paula Wade'a, odkrywa przed nami bardzo fajne kombinacje ćwiczeń funkcjonalnych wykonywanych w terenie!
  Autor Encyklopedii Undergroundowego Treningu, Zach Even-Esh ( zapaśnik i kulturysta ), proponuje nam całkiem ciekawe zestawy ćwiczeń, które z pewnością urozmaicą nasze plenerowe wyczyny. Wiosna gorąca i lato za pasem, więc już najwyższy czas zmienić klubową atmosferę na siłownię w terenie!
    Książka została podzielona na dwie części. W pierwszej znajdziecie mnóstwo praktycznych wskazówek na temat regeneracji oraz motywacji. Część druga składa się z atrakcyjnie zilustrowanych treningów. Metody treningowe podzielono na trening"1. z masą ciała ( ogólne zasady rozgrzewki oraz ćwiczenia rozgrzewkowe - ciekawa propozycja dla osób trenujących w parach), 2. t. z workiem (, za który od razu zabrałam się na działce;-)), 3. t. z kamieniami ( może mocno dać w kość- rękawice niezbędne), 4. t. na powietrzu (pchanie auta.. battling ropes - bardzo ciekawy akcent - liny..kuszące do wypróbowania, drążki i plac do kalisteniki!!!), 5. t. z oponami, 6. t. z beczką. 7. t. z ciężarami swobodnymi (sztangi , kettle, hantle - ten możesz wykonać na siłowni), 7. t. ze sledem.
    Wybór ćwiczeń idealny dla crossfitterów oraz wyczynowców przygotowujących się do zawodów street workout, strong man oraz crossfit games. Dla tej grupy osób książka będzie wspaniałym uzupełnieniem pomysłów na mocny trening.
  Czy osoba zupełnie zielona - początkująca ( "wizyty na siłowni 2 x w tygodniu i trenuję dopiero od 3 miesięcy") może skorzystać z rozwiązań proponowanych w Encyklopedii? Zdecydowanie odradzam i polecam najpierw zbudować sobie solidną bazę z profesjonalnym trenerem.
Książka przeznaczona jest dla osób trenujących już od dłuższego czasu i zainteresowanych takimi dziedzinami sportu oraz fitness jak kulturystyka, kalistenika, gimnastyka, crossfit, triathlon. Czyli musisz mieć bardzo dobre techniczne podstawy i wiedzieć jak trenować- znać swój organizm wraz ze wszystkimi jego możliwościami i ograniczeniami perfekt.
  
Czy instruktor fitness może skorzystać z ksiazki?
    Oczywiście! Możesz wzbogacić swoje zajęcia crossfit, trening funkcjonalny, trening obwodowy lub interwał. Twoi podopieczni na treningu personalnym również docenią tą solidną dawkę adrenaliny i niekonwencjonalne ćwiczenia ( np.: podciąganie na linie - wzmocnienie/siła obręczy brakowej, ramion, pleców). Jeśli trenujesz z zawodowcami przygotowując ich do konkretnych zawodów, to ta książka jest dla Ciebie obowiązkową lekturą. 
  • Czytelny podział na sesje odpowiednie dla Twojego poziomu zaawansowania!

Propozycje ćwiczeń pozytywnie zaskakują.
Trening z workiem.
Przypomina mi trening z torbą Sandbag!


Praktyczne wykorzystanie ławeczki w parku!
Idealne na trening ramion i górnych partii ciała. Włączę je do godzinnej przebieżki.

Co można zrobić z koszem na boisku oraz jak zwiększyć siłę ramion podczas podciągania na linie!
Uwaga, ćwiczenia nie tylko dla komandosów, o czym się dalej przekonacie!


Battling ropes.
Od dawna kuszą mnie te liny.Wygląda dosyć niewinnie lecz... Ten intensywny trening angażuje nie tylko górne partie tułowia, lecz także mięśnie brzucha oraz nóg.
Więcej wrażeń z treningu z linami opiszę na blogu bliżej wakacji.Placyki do treningu kalisteniki. 
Praktyczne ćwiczonka na drążkach oraz linach!


 Na obecnym etapie czytania wciągam się w książkę odkrywając coraz więcej możliwości wykorzystania dostępnego pod ręka sprzętu. W tej chwili nie jestem jeszcze w stanie zrecenzować treści "od deski do deski" i na pewno będę wrzucała treningi wzorowane na Encyklopedii regularnie na bloga.
 Jak już wspomniałam całość prezentuje się bardzo ciekawie. Teraz czas na PRAKTYKĘ!!!


  Na zakończenie, na ochłodzenie. Caffee cold latte domowej roboty. Kawa, mleko sojowe, cynamon, imbir, mrożone maliny i miód!!!
MNIAM!P.S 
W następnym wpisie trening plenerowy (siłownia na działce) ułożony z wybranych ćwiczeń z książki!
Zobaczcie jak wykorzystać wiedzę z książki w praktyce;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP