środa, 12 sierpnia 2015

Akcesoria do jogi - przydatne


   Zachęcam Was gorąco do czytania mojego drugiego bloga:  "Moje asany".

Latem podczas niebezpiecznych upałów, przestawiłam się całkowicie na trening jogi oraz pilates!

Tempo (joga, pilates) jest wolniejsze - nie ma ryzyka niepotrzebnego przeciążenia mięśnia sercowego,gwałtownych zmian ciśnienia krwi ( podczas interwału oraz zmian pozycji z poziomych na pionowe, zmienia się też nasze ciśnienie krwi, czego należy unikać podczas upałów.) Nie należy również przeciążać stawów zbyt dużym obciążeniem! 

 •  Podczas wysokich temperatur spada koncentracja ( a szybkość ruchu przy utrzymaniu poprawnej techniki = bezpiecznej, wymaga od nas doskonałej koncentracji = precyzji).;

  • Wysokie tętno (patrz interwał, crossfit, tabata), męczy układ krwionośny, serce, powoduje wzrost ciśnienia krwi - dodaj do tego nasze 33 stopni w cieniu i zasłabnięcie murowane.

   • Unikaj ćwiczenia w słońcu i pij dużo wody.

    • Nie wolno ci spożywać alkoholu nad wodą, nawet w domu podczas najgorętszych godzin dnia.

  Te rzeczy z pewnością Ci się przydadzą na początku praktyki.
    Jesteś osobą początkującą? Jeszcze nie do końca zdecydowałaś o regularnej praktyce jogi, ale fascynuje cię ona na tyle, byś podjęła się z chęcią trudu uczęszczania na zajęcia przynajmniej przez pierwsze 3 miesiące?
   Zaprezentuję Ci zatem niezbędne akcesoria do sesji zarówno w domu jak w szkole jogi.
Mata jest podstawą, jednakże nie będę na razie polecała mat konkretnych producentów. Twoja podstawą jest regularne uczęszczanie do szkoły jogi na zajęcia grupowe, a każda szkoła jogi ma obowiązek zapewnić ci matę do ćwiczeń.
   Na etapie osoby zaczynającej dopiero przygodę z jogą lub praktykującej jogę od dwóch lat, polecam Ci uczęszczanie na zajęcia prowadzone przez profesjonalistów.  Wyeliminujesz błędy, nieprawidłowe wzorce ruchowe, kontuzjogenne ruchy, skorygujesz postawę profesjonalnie a nie za pomocą wskazówek wirtualnego ( nie widzącego cię nawet przez chwilę) trenera. Unikniesz leczenia u ortopedy. To jest pewne na bank!
 Przydadzą ci się z pewnością proponowane przeze mnie gadżety, niezbędne podczas higienicznej praktyki jogi.
 Własne skarpetki antypoślizgowe i rękawiczki (również zapobiegające niekontrolowanym ruchom ślizgowym w przód podczas podporów). Latem i podczas wysokich temperatur, to niezbędny sprzęt, który umożliwia ci bezpieczne wykonywanie asan (ślizgające się ręce i stopy są zmorą ćwiczących). Unikniesz również zbędnego i niekoniecznie higienicznego (grzybice, kurzajki...) kontaktu z matą, na której ćwiczyło przed tobą wiele osób. Nie masz pewności, że dbały one o swoją skórę i nie miały żadnych, łatwo przenoszących się problemów...
  Własny pasek ułatwi ci wykonywanie pozycji , w których widzisz brak elastyczności swoich stawów i mięśni. Pasek możesz wykorzystywać również w domu do bezpiecznego rozciągania nóg i ramion.
  Własny pasek to pewność iż nie zatrzesz sobie naskórka czymś używanym przez inne osoby. Pamiętaj, że paska używamy do różnego rodzaju asan.Często musisz ściśle owijać nim wybrane partie ciała. Pasek ma kontakt z naszą skórą, a nie mamy pewności, że osoba używająca go przed nami naprawdę dbała o higienę skóry ( grzybice, kurzajki...).
 

Pasek do jogi   CENA- 27 zł
 AKCESORIA DAMSKIE - firma DR SOXO 
Sklep : Yoga Bazar

 • Skarpetki i rękawiczki dostępne w kolorach - czarny i czerwony 
 • Recenzja ta nie jest "sponsorowana". Sama znalazłam sklep i zamawiam z niego wybrane produkty.


 •  Antypoślizgowe skarpety - rozmiar uniwersalny CENA : 24,99zł
 •  Antypoślizgowe rękawiczki - rozmiar uniwersalny - CENA : 24,99 zł

2 komentarze:

 1. Przydatny wpis dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z jogą. Na pewno nie jedna kobitka szuka takich informacji! ;) ;) :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TO niezbędnik dla każdego!;-))
   Te rzeczy bardzo ułatwiają praktykę jogi;-)
   Ponadto unikasz niepotrzebnych kontuzji. Spocone dłonie i stopy powodują dyskomfort w czasie wykonywania asan. Cały czas pilnujesz wtedy by się nie "rozjeżdżały" na boki. Poza tym niekontrolowany ślizg kończyny może skutkować jej skręceniem się jej pod zupełnie abstrakcyjnym kątem i zerwaniem więzadeł np.;-))
   Wiem coś o tym!
   Najgorzej jest z rękami. Pocą się i przesuwają do przodu podczas wykonywania psa z głowa w dół. ;-))

   Usuń

TOP