sobota, 31 października 2015

Mio ALPHA 2 - test na zajęciach grupowych cz. II


   Już jest. Zapowiadana część II testów Mio ALPHA 2. Tym razem używałam zegarka podczas piątkowych zajęć grupowych. Niedługo będę miała przyjemność przebiec z nim dłuższy dystans w terenie. W tych warunkach będzie się sprawdzał fantastycznie.
 Widzę to już po zajęciach na rowerkach oraz treningu funkcjonalnych, na których robiłyśmy 3 obwody ( 8 ćwiczeń na siłę, równowagę, koordynację, spalanie!- mega obwód specjalnie w promocyjny piątek;-)).  Od początku MIO działam bez zarzutu. Swobodnie przełączałam opcje monitorowania:
  •  stref tętna, 
  • liczbę spalonych kalorii ( podczas treningu obwodowego wyszło ok 700 kcal w ciągu 1 h i 15 minut);-)),
  • stoper,Mio posiada jeszcze wiele tajemnic. Ciągle odkrywam jak używać jego funkcji. Warto zajrzeć na stronę producenta: http://www.mioglobal.com/default.aspx, na której możesz dowiedzieć się o wiele więcej o użytkowaniu zegarka.

Strona zawiera praktyczne wskazówki dotyczące trenowania. Obliczenie stref tętna np.:

Prosty kalkulator stref tętna dla każdego:
Możesz również obliczyć swoje tętno maksymalne:

Na stronie MIO znajdziecie również ciekawe artykuły o różnych typach treningów cardio np. rozpiskę fajnych zajęć spinning (rowery), złożonych z interwałowych bloków ( różne typy trasy oraz praca w różnych strefach tętna dla każdego bloku, podany czas wykonywania każdego interwału).Ciąg dalszy testów nastąpi..................

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP