wtorek, 21 maja 2013

Crossfit cz.II


Dzisiaj wracam do opisu Crissfit z Shape!

                                                                                    ZESTAW II    1. Podwójny skok na skakance - DOUBLE UNDERS        - wykonaj 100 przeskoków - co 5ty skok podwójny  -   skakankę mam na szczęście. Stare dobre czasy podstawówki. Tym razem jednak zmodyfikowałam nieco ćw.1. Robisz tylko 100 szybkich przeskoków. Twoje mięśnie nóg są już dostatecznie zmęczone a czeka cię za chwilę następne wyzwanie. Do zestawu II dodałam jeszcze dwa ćwiczenia na brzuchy proste i skośne. Nie przeforsowuj się więc dodatkowo - jeszczezdązysz się mocno zmęczyć!       
  2. CRUNCH - spięcia brzucha na piłce. Możesz wziąć dużą piłkę rehabilitacyjną lub podłożyć małą miękką piłkę pod  łopatki . Tym razem zamiast 20x robisz 40 powtórzeń !
  3. SKOK NA PODWYŻSZENIE -BOX JUMPS. Nie każdy może skombinować sobie boxa! Zamieniłam go na zwykły stołek drewniany ze schodkiem (wys.schodka 30cm; wys. całego stołka 50 cm) z IKEI. Stołek jest stabilny. Nie kołysze się na boki.Zamiast skokówna stołek ,które mogą być w opcji "nie posiadania boxa" niebezpieczne proponuję dynamiczne wchodzenie  na stołek , na czas -zrób jak najwięcej powtórzeń przez  60 sekund!
  4. POMPKA-PUSH UP- utrudniam- pompka odwrotna na stołku. Ramiona wąsko-pompka tricepsowa.  Łokcie miękkie - nie zablokowane!. Plecy proste. Stablilne barki.Stopy zablokuj kettlem! Wciągnij brzuch.Opuszczaj się lekko do podłogi na wdechu. Z wydechem wypychaj w górę.  - 20 pełnych pompek.
Wersja z ugiętymi w kolanach nogami- prostsza

5. Przysiad ze sztangą na barkach - te wersja zostaje - jako gryf kij do treningu AIKIDO.6. BRZUSZKI SKOŚNE  z małą /duża piłką pod łopatkami.

7. WYMACHY KETTLEBELL- "SWING"   

 


8. MARTWY CIĄG :  http://www.youtube.com/watch?v=m0nWOfhUFPc   - instrukcja. Ja robię z drążkiem AIKIDO.

ĆWICZ CROSSFIT!!!!!!!!!!!

1 komentarz:

TOP