czwartek, 23 maja 2013

UWAGA NA KOŚCI!!!!


     Kręgosłup to i tamto ...musisz uważać bo....- z tymi stwierdzeniami spotkasz się  już coraz częściej w klubie fitness. Usłyszysz o tym zarówno od trenera personalnego jak i od instruktora zajęć takich jak :
zdrowy kręgosłup, pilates, trening funkcjonalny czy zupełnie innych jeszcze kategorii zajęć nie związanych z ćwiczeniem mięśni głębokich.

Często zdarza się , że nasz kościec jest lekceważony podczas treningu całkowicie.
Wiele razy spotkałam się z przywiązywanie większej wagi do intensywności ćwiczeń niż do właściwej pracy mięśni , a przede wszystkim pracy w zakresie prawidłowych ruchomości stawów- tzw . pracy na mięśniach a nie stawach.
Bez bólu , bez "strzału", bez chrobotania czy ocierania w obrębie stawów. Tak powinien pracować nasz organizm podczas prawidłowego wykonywania ćwiczeń tzn . technicznego. Jednakże większość treningów nie respektuje takiej świadomości! Liczy się w nich bardziej czas i ilość oraz szybkość wykonania ćwiczeń.
Niemniej jednak nasza świadomość podczas treningu powinna być cały czas "włączona"- myśl o jakości ruchu a nie o ilości czy - " ja zrobię to szybciej niż mój partner lub osoba stojąca obok mnie na sali fitness".

Warto o tym pomyśleć i zdać sobie sprawę z tego ,że koncentrując się na jakości naszego ćwiczenia łatwiej uzyskamy stan "FLOW" - jego płynności oraz uczucie podobne do miękkiej plasteliny w mięśniach.To przyjemne ciepełko oznacza bardzo dobre ich rozgrzanie i przygotowanie do bezpiecznego wykonywania ćwiczenia..
Więcej na temat prawidłowej i zdrowej techniki ćwiczenia na stronie "BAZA" - podstawy treningu oraz najprostsze typy treningów i ich opisy.Na moim blogu przedstawię wszystkie formy zajęć . Ich wady i zalety. Będziesz mogła przyjrzeć się różnym ich typom i dopasować ćwiczenia do swoich zainteresowań!

Zobacz jak zbudowane jest twoje ciało: kręgosłup,szyja ,  ramiona, tułów i nogi.
Znajomość anatomii oraz ewentualnych zagrożeń poprawi twoją świadomość podczas trenowania!


KRĘGOSŁUP : 


źródło: Facebook
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152224034464240&set=a.262113919239.142429.261053084239&type=1&theater  / 
www.physio-therapy.cz
URAZY SZYI - oznaki
 
  

Więcej na stronie " B A Z A "

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP