niedziela, 28 lipca 2013

Berlin cz I.


  Prosto z obozu trenerów personalnych w Krynicy Morskiej do Berlina...
W zeszłym tygodniu organizator wakacyjnego obozu szkoleń dla trenerów personalnych, poinformował nas o możliwości odbycia 2 dniowego szkolenia w Berlinie w ramach 4 dniowej wycieczki.Kto jest chętny niech się zgłasza. Czemu nie?
  Decyzję podjęliśmy we czwórkę( zgrany team uzależnionych od sportu- jak zwykle;-)) nie zastanawiając się ani chwili. 
    Pierwszym punktem naszego "wypadu" do Berlina był jak zwykle nasz ukochany Wrocław! Spędziliśmy tam pół dnia. Po sytym obiedzie ruszyliśmy dalej w kierunku niemieckiej granicy. Będziemy ją przekraczać w Olszynie. Jesteśmy całkowicie zmotoryzowani. 2 auta- 7 osób
 ( oczywiście nasz stały team jedzie razem;-)).

 Wrocek

Z Wrocławia do Berlina, autostradą, jedzie się ok 4 godziny!

 Granicę przekroczymy w Olszynie.Nie zapomnijcie o zabraniu dowodu osobistego!


Autostradą dotrzesz do Berlina z Wrocławia najszybciej.
Jazda trwa od 3 do 4 godzin.
Musisz zorientować się, po których strefach Berlina będziesz się poruszać. Każdy kierowca ma obowiązek kupić specjalną nalepkę z oznaczeniem strefy. Dopiero wtedy możesz parkować i w ogóle wjechać do danej strefy.Inaczej czeka Cię niezbyt miły mandat. Berlin podzielony jest na strefy ekologiczne : umweltzone.Strefy specjalne ochrony środowiska.W Berlinie jest również zakaz umieszczania reklam oraz dużych banerów.Miasto ma swój ład architektoniczny i estetykę!!!Podział Berlina na strefy ekologiczne :
 podział i kryteria możesz znaleźć tutaj.

 

   Do danej strefy mogą wjechać tylko te pojazdy. które spełniają określone standardy w zakresie emisji gazów spalinowych.Nalepkę możesz nabyć w warsztacie u przedstawiciela twojej marki auta.Naklejkę nalepiasz w prawym dolnym rogu, po stronie wewnętrznej przedniej szyby auta.

  Aleja wiatraków ( poniżej). Świetny pomysł;-).
Wzdłuż całego odcinka autostrady prowadzącej do Berlina, wyrastają elektrownie wiatrowe. Jest ich mnóstwo! PLUS dla Niemców. Świetnie wykorzystują eko-technologię.
Ponad 80% energii pochodzi ze źródeł alternatywnych- energia wiatrowa.
Zimą oraz podczas gorszych warunków uniemożliwiających pobieranie energii alternatywnej, Niemcy płynnie przełączają się na konwencjonalne źródła energii.Dlaczego nie można tego zrobić u nas! Wciąż mamy za mało takich elektrowni wiatrowych!

    Po drodze zahaczyliśmy o miejscowość Cottbus celem nabycia nalepki w warsztacie samochodowym.
 Cottbus jest niesamowity.Popatrzcie tylko na architekturę... Ulice miasta to bajka!Warto tu przyjechać i trochę pozwiedzać. Aparat fotograficzny obowiązkowy!!!

Żegnamy przepiękny Cottbus. 
 i  jedziemy dalej.


C.D.N

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP