środa, 21 sierpnia 2013

TAŚMY,TUBBINGI cz II          Dzisiaj dalsze rozważania o doborze właściwego kolory taśmy...
   Od dobrania właściwego oporu zależą efekty Twojego treningu.

     Kolor taśmy najlepszy dla początkujących oraz dla osób po kontuzjach, z niestabilnością np:stawu barkowego, do wzmacniania stożka rotatorów,osób starszych i dzieci-- - to kolor ŻÓŁTY.   W moim domowym, podręcznym zestawie do treningu funkcjonalnego znajdują się cztery kolory taśm:
  • ŻÓŁTA - najsłabsza. Opór ogólny  max. do 4kg ( opór w %-owym rozciągnięciu -patrz tabela w cz. I ). Typowy kolor do rehabilitacji. Dobry do ćwiczeń zdrowy kręgosłup , pilates -początkujący, dla osób o wiotkiej i ektomorficznej budowie ( wąskie kości i delikatne stawy) - do początkowego  wzmacniania i nauki stabilizacji oraz techniki ćwiczeń, jogi i jogilates. Polecam dla osób starszych i kobiet w ciąży ( jeśli tylko nie mają przeciwwskazań, żeby ćwiczyć- wymagana zawsze uprzednia konsultacja z lekarzem)
  • CZERWONA - opór ogólny -6kg. Doskonała do ćwiczeń pilates, treningu wzmacniającego, obwodowego, trening rzeźby-pilates, siła + ćwiczenia funkcjonalne, TBC, crossfit dla kontuzjowanych.
  • ZIELONA - opór silny.Do 7kg. Do treningów wzmacniających, pilates zaawansowani,średniozaawansowani,treningi na rzeźbę (definicja), obwodowy, TRX z elementami mocnych ćwiczeń stabilizacyjno-wzmacniających,pilates dla panów,crossfit.
  • Jeżeli ćwiczyłaś już pilates cadillac lub reformer ten kolor i opór jest właśnie dla ciebie.Dla zdrowych tancerzy w idealnej formie.Nie polecam dla osób po kontuzjach lub ze zwyrodnieniami stawów, nadruchomością  ,wiotką budową ( dla nich najlepsza będzie taśma żółta).


                                       DOBRE TUBBINGI Z GWARANCJĄ KUPISZ TUTAJ  :
http://rehazakupy.pl/p/60/93/tubing-z-uchwytem-1-4m-thera-band-zolty-opor-slaby-tubingi-1-4m-z-uchwytem-tubingi-thera-band-sprzet-do-cwiczen.html


  • CZARNY - trening dla mężczyzn, wyjątkowo silnych kobiet (uprawiających kulturystykę) lub mezomorficzny typ.Opór ogólny -11kg.TYPOWE KOLORY DLA MĘŻCZYZN!!!Treningi :obwodowy,definicja,siła,hipertrofia w łagodnym wydaniu , crossfit, TRX z elementami tubbing,wzmacnianie,pilates- dla super zaawansowanych ( po cadillacu i reformerze- mężczyźni).
                            Kolor dla kobiet, silnych i zaawansowanych w treningu siłowym (trenujących 2-3 lata),
                                                             o  mezomorficznym typie budowy.

źródło: 


                                                                             C.D.N

1 komentarz:

TOP