sobota, 19 października 2013

Lisa- co mogę ćwiczyć z drążkami?


Ćwiczenia z popularnym u Lisy "Equalizerem"- nowy rodzaj sprzętu do ćwiczeń na sali fitness.
      Zajęcia z drążkami, drabinkami są popularne coraz bardziej w Wielkiej Brytani, Niemczech,Holandii,Francji czy krajach skandynawskich.U nas w klubach fitness są jeszcze mało znane. Uważam,że polskie kluby są nadal oporne na wprowadzanie nowych typów zajęć z użyciem ciekawych sprzętów bądź urządzeń. Mają je w swojej ofercie jedynie największe kluby, bądź ( co jest skrajnością) małe, hotelowe,prestiżowe siłownie.
Dzieje się tak ze względu na cenę tegoż sprzętu ( w przeliczeniu na PLN)- od 450-800 zł za parę ( lub pojedynczą sztukę) drabinek do ćwiczeń.Często jest to po prostu za mało opłacalne.
   Obecnie szukam ciekawych ofert na allegro lub w innych sklepach( nie koniecznie internetowych) na drabinki w" ludzkiej " cenie:-) . Jak i jeżeli znajdę takie podam wam namiary!!!!
Część z nas - osób uczęszczających na zajęcia fitness, boi się stopnia zaawansowania takich ćwiczeń.
Mogę Was od razu uspokoić,że jeśli nie macie żadnych przeciwwskazań od ortopedy lub internisty do wykonywania takich podporów, podnoszenia , to możecie spokojnie zacząć ćwiczyć na drążkach.
     U kobiet często ramiona są słabsze od nóg. Zaczynamy jednak od małej liczby powtórzeń podstawowych ćwiczeń:-).Nie musisz się bać!Do trudnych wersji dojdziesz w miarę upływu czasu.
Lisa wykorzystuje ten typ sprzętu w swoich treningach.Jest to rewelacyjne uzupełnienie wszystkich ćwiczeń.
Ty możesz wykorzystać w domu stabilne krzesła,taborety,drążek rozporowy podwieszony w drzwiach, kanapę( do reverse push-up-pompek odwrotnych), dużą piłkę, twarde pudła( tylko nie tekturowe), schodki,podwyższenia,step i wiele innych BEZPIECZNYCH rzeczy,które przyjdą Ci do głowy.
      W plenerze dobrym miejscem jest plac zabaw dla dzieci.TYLKO UWAŻAJ- drabinki , metalowe, śliskie czto bywają niebezpieczne.Możesz spaść lub zwichnąć sobie daną część ciała.Zawsze miej śiwadomość wykonywanych ruchów na treningu. I patrz dookoła siebie czy na coś nie wpadniesz:-)

A teraz popatrz na ćwiczenia wykonywane na drabinkach:-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP