poniedziałek, 3 lutego 2014

Efekty pilates


    Moje efekty regularnego trenowania ćwiczeń pilates;-). Układając zajęcia ćwiczę zarówno pilates "anatomiczny" STOTTa jak i "czystą" klasykę.
    Dlaczego pilates? Zajęcia są prowadzone w spokojnym i płynnym tempie. Pilates to pierwszy krok do poprawienia mobilności ( zakresu ruchomości w stawach) oraz stabilizacji ( wzmocnienie mięśni głębokich- lokalnych). To dzięki zajęciom pilates  skuteczne opanujesz techniki oddychania, które będziesz wykorzystywać zarówno podczas ćwiczeń jak i w życiu codziennym ( np.: szybkie uspokojenie organizmu podczas sytuacji stresowej - rozmowa kwalifikacyjna;-)).
   Techniki oddechowe pomogą uruchomić mięsień poprzeczny brzucha oraz skutecznie "ustawić" twój środek ciężkości. Wyprostujesz się, zaczniesz automatycznie utrzymywać miednicę w pozycji neutralnej (kolce biodrowe, kość łonowa w jednej płaszczyźnie skierowanej prostopadle do podłoża) podczas chodzenia, wchodzenia po schodach, siedzenia przy biurku.
 
   Zestaw ćwiczeń jest przeznaczony dla zaawansowanych uczestników zajęć.;-)

10 komentarzy:

 1. Ja zawsze się "bałam" pilatesu,bo w ogóle rozciągnięta nie jestem. Ale Twoje zdjęcia mnie zmotywowały,dziękuję :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Megaa trening bardzo mi się podoba:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten zestaw ćwiczeń najlepiej wykonać bardzo wolono? Czy nie przesadzać też z tym wolnym tempem?...a ilość powtórzeń - dowolna?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten zestaw ćwiczeń należy wykonać bardzo powoli? czy nie przesadzać z tym wolnym tempem? a jeśli chodzi o liczbę powtórzeń - dowolna? czy możesz coś polecić? :) pozdrawiam, Pestka ;) http://sporttopestka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć! Wracam "wymęczona" po 4 -dniowym szkoleniu z "Power Bosu";-). Nie polecam zestawu powyżej dla osób nie uprawiających regularnie pilates.. Jest to podsumowanie całego -5 letniego treningu pilates- czyli bardziej krótki foto-motiv jakie efekty możemy osiągnąć po 5- letnim, regularnym treningu. Jednocześnie zestaw nadaje się dla osób zaawansowanych oraz instruktorów zaawansowanych metod pilates - to tylko skrócona wersja. Więcej napiszę Ci na blogu;-)

   Usuń
 5. Jak nie jesteście przekonani do Pilatesu, to polecam przeczytać to: http://www.jestemfit.pl/artykuly/trening/pilates-bezpieczny-trening-dla-cia%C5%82a-i-dla-umys%C5%82u Ja dopiero Pilates zaczęłam ćwiczyć jak zaczęło mnie boleć kolano, tak że nie mogłam biegać i wtedy doceniłam ten bardziej statyczny, ale też wymagający rodzaj ćwiczeń.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fitness nie tylko dla kobiet ! Mężczyźni też mogą z niego korzystać ! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. W każdym sporcie jest jakiś aspekt, który nie do końca lub błędnie rozumiemy.
  W pilatesie np. występują 3 rzeczy, które większość z nas źle interpretuje.
  Zachęcam gorąco do przeczytania którkiego artykułu na ten temat :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie mogłabym znaleźć ten artykuł? Jestem zainteresowana:-)

   Usuń
  2. Kliknij na nickname :)

   Usuń

TOP