wtorek, 18 marca 2014

Funkcjonalny trening pleców


        Niezależnie gdzie teraz jesteś, co robisz i w jakim jesteś nastroju, przekazuję Ci mój uniwersalny  poprawiacz humoru!!!! Uśmiech i sposób na rewelacyjną kondycję. So, no matter how the weather look like!! Jest prawie środek tygodnia a my musimy dotrwać wreszcie do weekendu;-) Nie martw się, w sobotę zaświeci słoneczko a tłumy aktywnie spędzających czas ruszą do parków i podmiejskich lasków.

    Trening funkcjonalny bazujący na jednej rundzie. Pracują przy okazji mm. brzucha ( skośne proste,tra), nogi - uda (mm. czworogłowe, dwugłowe, przywodziciele, łydki), pośladki. Mocne plecy i jędrne pośladki w 25 minut. Czego chcieć więcej;-)!
     Ćwiczysz równowagę i koordynację. Kontrolujesz każdy ruch. Płynnie przechodzisz z jednego ćwiczenia do następnego. Poruszasz się świadomie i z gracją. Robisz tylko 5 minut rozgrzewki, intensywnej i przyjemnej, takiej którą lubisz najbardziej. Na zakończenie ćwiczeń 5 minut stretchingu i... lecisz do pracy;-)!
 
     Zacznij swój dzień od pozytywnej dawki energii. Niech wszyscy zobaczą na Twojej twarzy promienny uśmiech połączony z pewnością siebie podkreśloną przez silną, wyprostowaną sylwetkę!

Twoje zadanie po rozgrzewce: 
  • 1 runda po 20 powtórzeń w każdym ćwiczeniu;
  • przerwy między ćwiczeniami trwają od 10 s do 30s;
  • utrzymuj cały czas napięty i wciągnięty brzuch;
  • kontroluj każdy ruch i skup się na jego płynności- wpadnij w rytm;
  • obserwowanie się w lustrze mile widziane;-);
  • w ćwiczeniu "RUSSIAN TWISTS" możesz użyć dwóch butelek z wodą i zwiększyć liczbę powtórzeń do 30 reps. na stronę.

marsz na rr-  plank na ugiętych rr
 źródło:http://fitnessgifs4u.tumblr.com

Marsz na dłoniach w przód, plank  rr.proste, ugięcie ramion, wyprost ramion, plank- marsz na dłoniach w tył ( aż do pozycji psa z głową w dół)
 
PLANK-leg lifts
 źródło:http://fitnessgifs4u.tumblr.com Plecy proste, głowa w jednej linii z kręgosłupem, brzuch mocno wciągnięty, barki stabilne-łopatki doklejone. Napinasz pośladek!squat wznos rr
 źródło:http://fitnessgifs4u.tumblr.com

Plecy proste, brzuch wciągniety, kolana nie schodza się do wewnątrz i nie rozchodzą na boki- idą w linii nogi. Ciężar ciała na piętach. Schodzisz do kąta 90 stopni w kolanie, uda równolegle do podłogi. 

most
 źródło:http://fitnessgifs4u.tumblr.com

Ramiona pod barkami. Stopy w linii kolan. Ciężar ciała na piętach.
Palce dłoni skierowane na zewnątrz( wygodnie), łokcie lekko odblokowane-ugięte. Głowa w linii kręgosłupa.
Unosząc miednicę w górę napinasz pośladki i brzuch.

Russian twists
 źródło:http://fitnessgifs4u.tumblr.com

Plecy proste, brzuch mocno zassany. Skręcasz się w talii przekładasz. W pozycji centralnej przekładasz ciężarek do drugiej dłoni.

swimming- plecy 
źródło:http://fitnessgifs4u.tumblr.com

 Miednica i kości biodrowe leżą na macie, nie odrywaj.Unosisz się kręg po kręgu od czubka głowy- nie przenosisz napięcia na odcinek lędźwiowy pleców. Pośladki lekko napięte.Głowa jest przedłużeniem kręgosłupa i wyciągasz się jej czubkiem w przód.
Przenosisz ramiona po łuku w przód i w tył. Pracują górne partie pleców.
Ćwiczenie nie nadaje się dla osób z problemami z lędźwiowym i szyjnym odcinkiem kręgosłupa.


 A ty jakie ćwiczenia wykonujesz przed pracą?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP