środa, 8 października 2014

Gimnastyczne wyzwanie siłowe


 Październik / Listopad

Uważaj czytelniczko bo...
BĘDZIE OSSSTRO!

    Chcesz nauczyć się czegoś nowego? Chcesz wzbogacić swoje dotychczasowe doświadczenia treningowe o trening funkcjonalny z nowym sprzętem? Zapraszam Cię do wzięcia udziału w "Gimnastycznym wyzwaniu siłowym".

W planie mamy treningi:
 • siłowe na kółkach gimnastycznych, z torbą Sandbag oraz z linami lub drążkami w plenerze;
 • wytrzymałości z torbą Sandbag;
 • interwały ( HIIT /tabata) z Sandbag;
 • dni regeneracyjne z treningami cardio low intensity
 • jeden duży trening jogi na przywrócenie elastyczności naszym mięśniom. 
 
Zasady przyłączenia się do akcji:
 1. skopiuj plakat banner i opisz moją akcję w oddzielnym artykule na swoim blogu, rozpropaguj, rozgłoś wśród trenujących od dawna znajomych i startujemy;
 2. zostań obserwatorem bloga Miejski fitness;
 3. śledź kolejne treningi gimnastyczne na specjalnie utworzonej przez ze mnie dla tego typu akcji stronie: http://miejskifitnesswyzwania.tumblr.com/ ;
 4. akcja jest całkowicie dobrowolna i skierowana do wszystkich chcących urozmaicenia swoich treningów i podniesienia motywacji!
 •    Filmiki z treningami będę publikowała tutaj:  miejski fitness wyzwania! 
 • Na blogu zamieszczam opis techniki dołączony do każdego ćwiczenia ( + zdjęcia i gif-y) 

Jak ułożony został plan treningów?

Treningi siłowe z wykorzystaniem kółek składać się będą z ćwiczeń mm. ramion, pleców i klatki piersiowej - zwykle słabszych u kobiet. -->Cel - siła górnych partii ciała!
 Treningi dolnych partii - tutaj kładę nacisk na jędrne uda i pupę, to treningi wytrzymałościowe oraz siłowe z użyciem torby Sandbag. --> Cel mocne nogi, jędrna pupa!
Treningi HIIT/tabata - są krótkie (tym razem do 20 minut z rozgrzewką i stretchingiem). --> Cel - pal tkankę tłuszczową!
Trening jogi w połowie wyzwania - cel elastyczność - mocne rozciągnięcie "zmachanych" wyzwaniem mięśni, poprawienie zakresu ruchu w stawach oraz pełne odprężenie!


Do kogo skierowane jest wyzwanie?

   Treningów mogą się podjąć osoby doświadczone w treningach siłowych, a więc znające bardzo dobrze swój organizm i wprawione w ćwiczeniu z trenerem lub w grupie fitness. Wszyscy chcący spróbować swoich sił na kółkach oraz lubiący urozmaicenie typowej "siłówki". Regularni biegacze równie regularnie przeplatający swój makrocykl cardio treningami siłowymi, ukierunkowanymi pod bieganie i wzmacnianie strategicznych partii ciała. Trenerzy personalni wzbogacający swoje treningi o nowe ćwiczenia lub dobrze wypróbowane pomysły.

Komu zdecydowanie odradzam udział w akcji?

  Osobom totalnie początkującym i zaczynającym swoją przygodę ze sportem nieuprawianym od "dawien dawna", które nie były jeszcze w klubie fitness ani razu lub uczęszczają na siłownie nieregularnie. Osobom po kontuzjach i urazach kolan, kręgosłupa, cukrzykom, ciśnieniowcom, z problemami z sercem, reumatykom, będącym na diecie - dunkan lub paleo ( twoje ciało potrzebuje do treningu węglowodanów  = siły) i dziewczynom w ciąży. Nie podchodź do treningu jeśli czujesz mdłości lub masz bolesny okres, zawroty głowy, jesteś niewyspana ( 3 -5 godzin snu i tzw. "studencki kac moralny" ogranicza koncentrację na precyzji wykonywanego ruchu ). Jeżeli nie jesteś pewna czy możesz aktualnie brać udział w akcji idź na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu i ortopedy. Skonsultuj się z medycznym autorytetem;-). Masz gorszy dzień? Nie zmuszaj się do treningu.Obejrzyj go! Ważniejsze jest twoje zdrowie. Zawsze to powtarzam mojej grupie ćwiczących. Organizm czasami sam nam "mówi" na co ma ochotę a czego chce zdecydowanie unikać. Słuchaj go!

   Jesteś doświadczona/ doświadczony w treningu z kółkami bądź innym prezentowanym tutaj sprzęcie do kalisteniki, bardziej ode mnie? Podziel się konstruktywną  krytyką. Takiej posłucham i chętnie się czegoś nowego od ciebie nauczę:-). Chcesz tylko zjechać to co tu prezentuję i odreagować nieudany dzień w pracy ? To spadaj i znajdź sobie inny worek treningowy. Sorry Winnetou takie tu mamy zasady;-)).

    Poniżej plakat - banner wraz z dokładną rozpiską naszych treningów gimnastycznych i siłowych. .

PLAKAT


PLAN WYZWANIA:


 SZCZEGÓŁOWA ROZPISKA TRENINGÓW:


Treningi z SANDBAG - HIIT i wytrzymałościowe:

Treningi na kółkach ( ew. z sandbag/ na linach/drążkach) siłowe:


AKCJA STARTUJE W PRZYSZŁYM TYGODNIU!!!!
DATĘ PIERWSZEGO TRENINGU OGŁOSZĘ NA BLOGU 2 dni wcześniej!


ZAPRASZAM!!!!


3 komentarze:

 1. jak zwykle hardcore <3 to lubie!!! :) szkoda ze u mnie na silce nie ma sandbaga baaardzo by mi sie przydal :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kombinuj, kombinuj;-).
   A na razie spróbuj metody "domowej" czyli weź torbę na fitness, średniej wielkości i ze sztywnego materiału. Wypchaj ja po brzegi, ciasno ubraniami a do środka, między ubrania spróbuj włożyć 3-4 kg, małego,żeliwnego kettla - tak żeby się zbytnio nie przesuwał we wnętrzu torby. Twoja torba musi mieć wygodny uchwyt i dać się utrzymać w rękach podczas przysiadów. Napisz czy pomysł wypalił!:-) Buziaki!

   Usuń
  2. P.S zamiast kettla możesz włożyć do ciasno zapakowanej torby, dodatkowo 2 worki z piaskiem ( ewentualnie żwirkiem kocim - tylko się nie śmiej, to "podwórkowa praktyka";-)). Worki uzupełnij do wagi 4-5 kg. Zobacz czy trening z tego typu torbą ci odpowiada;-)).

   Usuń

TOP