piątek, 10 października 2014

SANDBAG crossfit 35kg


   
    Dzisiaj na "Miejskim" prezentacja sprzętu 

uczestniczącego w nadchodzącej szybkimi 

krokami akcji.

Z tych dobroci będziemy korzystać podczas 

wykonywania poszczególnych ćwiczeń.
 • Sprzęt nr.1 już doskonale znacie:


 • Sprzęt nr.2 - torba do ćwiczeń siłowych 
- SANDBAG  crossfit 35kg:

   Pamiętacie intrygującą, różową torbę używaną prze Lisę Marie z Body Rock TV?

Sandbag - torba wypełniona workami z piaskiem już jest dostępna u nas, w Polsce < KLIK >!

   Torba Sandbag została zaprojektowana do celów treningu funkcjonalnego.
Zaletą treningu z nią jest fakt iż podczas podnoszenia lub wykonywania jakichkolwiek ruchów z torbą w rękach, ciężar wewnątrz torby nieustanie się w niej przemieszcza wymuszając na nas większy wysiłek podczas prób ustabilizowania go.  Dla naszych mięśni oznacza to pracę wykonywaną w niestabilnym środowisku, a więc ćwiczenie w trakcie ruchu dodatkowo mięśni stabilizujących, które nie pracują zbyt dobrze podczas klasycznego treningu z wykorzystaniem konwencjonalnych ciężarów swobodnych.

 Trening z sandbag :
 •  zwiększa: koordynację ruchową, wytrzymałość i siłę;
 •  kształtuje: 
 • większą siłę dynamiczną w porównaniu do treningu ze sztangą ważącą tyle samo co nasza torba ( utrudnione utrzymanie równowagi podczas stabilizacji ruchu - praca mm. głębokich);
 • równomierne wzmocnienie i ukształtowanie mięśni - poprzez intensywne zaangażowanie do pracy mm głębokich;
 • natomiast klasyczny trening na siłowni ćwiczy wyizolowane, wybrane partie mięśni.

   Materiał torby jest rzeczywiście mocny i praktyczny w czyszczeniu, co jest dla mnie bardzo ważne, gdyż wykorzystam ją również jako torbę na fitness;-)). Przyda się zwłaszcza w deszczowe i śnieżne dni. Ubranie schowane wewnątrz nie przemoknie do "suchej nitki". 


  W swoim wnętrzu torba kryje 3 wkłady ( patrz kolory : czarny, czerwony, niebieski ) - wykonane z materiału, z którego uszyta jest torba. Wkłady - woreczki wypełniasz zwykłym piaskiem lub nawet żwirem. Dylemat jakie dobrać ciężarki jest zatem niepotrzebny;-). Podwójny system szerokich rzepów naprawdę mocno trzyma i zabezpiecza przed wysypaniem się piasku z woreczka. 
Dzięki trzem wyjmowanym wkładom, możesz skutecznie dostosowywać ciężar torby do każdego ćwiczenia. Każdy wkład można dociążyć maksymalnie do ok 12 kg. Obciążenia całej torby od 1 - 35kg.

  Torba posiada 7 uchwytów rozlokowanych bardzo praktycznie. Uchwyty zostały wykonane z taśmy o sile zrywającej 1,5 tony, zespolone są z całością szwem wzmocnionym komputerowo.
Torbę możesz zabrać ze sobą na urlop.  
Jest ładna, praktyczna, w fajnych, kobiecych kolorkach. Idealna dla każdej amatorki funkcjonalnego treningu siłowego, sprawdzi się w każdych warunkach;-).


Test praktyczny zobaczysz podczas wyzwania wkrótce...

Torby kupisz tutaj: < klik >.

       Sprzęt do ćwiczeń gimnastycznych i siłowych wypróbowanej firmy:

c.d.n.................................................................................................................................................

8 komentarzy:

 1. To super sprawa, teraz nawet Kettlebag są w wersji z piaskiem. Wyjątkowo dobre do treningu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie myślałam nad czymś ciężkim, nie o spacerkach czy bieganiu :)

  http://barbaraamaciejewska.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. a w życiu nie wiedziałam, że torba może w taki sposób być zrobiona żeby nadawała się do mocniejszych ćwiczeń :) super sprawa :) chyba sobie kupię i zobaczę czy mi przypadnie do gustu :) pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Testuję i na razie trenuje się z nią rewelacyjnie;-))!

   Usuń
 4. Sandbag jak i kettle są megaśne do treningu. Swoją drogą dawno nie "machałam" kettlem :) Jutro sobie ruszę :) Pozdrawiam Aniu :) monikaturemka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się wspaniała akcja!!! :))))

  OdpowiedzUsuń

TOP