poniedziałek, 8 grudnia 2014

DVD FITNESS!


Czyli tzw."ratunkowy" fitness pakiet.
Każdy z nas ma taki pakiet książek, płyt i treningów z sieci, które uskutecznia w przeładowane obowiązkami dni...

    Pogoda na początku grudnia - ostatnie klika dni - to najgorsze męczarnie dla "zmachanego" miejską rzeczywistością i hałasem, organizmu. Zimno, mroczno, mgły, szaro-buro, ciemno wcześnie robi się.
Nie jest to jednak powodem do całkowitego zaprzestania aktywności fizycznej.
Wiem, ze teraz nie masz zbytniej ochoty pędzić do klubu fitness rano ani późnym popołudniem. Wiem, że każdy trening biegowy odbiera stopom energię, a receptory wrażliwe na chłód przekazują do twojego mózgu informacje o natychmiastowej ucieczce do domu. Do ciepełka i światła lampy.
Ale koniec z rozczulaniem się nad swoją kondycją. Drżeniem i zapadaniem w sen zimowy.
Czas wziąć się w garść i znaleźć jakąś alternatywę na te gorsze dni.
Oto mój własny pakiet.

WERSJA DLA ZMĘCZONYCH:

Zdjęcie numer jeden.
    Joga -"uspokajacz" zmysłów rozszalałych.
Joga dla wszystkich osób początkujących.
 Antonia Kidman przedstawia prosty trening, składający się głównie z nauki powitania słońca.Tak,dobrze zauważyłaś tą zbieżność nazwisk. To jest siostra naszej "hollywódzkiej" Nicole.
   Do całego pakietu dołączam książeczkę żywcem przetłumaczoną (wreszcie na język ojczysty) z mojej ukochanej serii niemieckiego wydawnictwa. Możesz ją kupić w każdym Leclerc'u. Kosztuje 5,99zł.
Znajdziesz tam dokładne opisy techniczne podstawowych pozycji jogi i całe powitanie słońca oczywiście.


MOCNIEJSZY WYCISK:

Od górnego, lewego rogu:

1. Pilates ekstremalny w wykonaniu amerykańskiej instruktorki Kristin McGee. Egzemplarz dostępny wraz z SHAPE'm, sprzed 3-4 lat. Pilates na macie. Trening charakteryzuje się szybkim, jak na pilates, tempem wykonywania ćwiczeń. Ma charakter mocnego treningu core (Tra,pfm,m.prosty brzucha, mm.skośne brzucha) oraz nóg. Podoba mi się mocna sekwencja ćwiczeń na plecy na zakończenie filmu, ze względu na bardzo efektywne połączenie różnych wariantów "swan dive", oraz "swimming" w prosty sposób. Nie lubię części cardio - podczas przysiadów i plie, kolana instruktorki mocno wychodzą przed palce stóp - ryzykowne pozycje. Zawsze tę część omijam. Natomiast ćwiczenia na macie są jak najbardziej do wykonania, dają mocno popalić mięśniom (dlatego polecam trening zaawansowanych ćwiczącym) i z pewnością wzbogacą każdy trening pilates, który układasz dla swojej grupy.
2. Chodakowska - "Skalpel II" - oraz "Szok trening". Bardziej przywiązana jestem do Skalpela. Skalpel ma charakter treningu wzmacniającego. Mocno kształtuje i ujędrnia pośladki, uda oraz łydki. Podobają mi się warianty ćwiczeń nóg z krzesłem. Półprzysiady, przysiady plie, przysiad na jednej nodze (uwaga- nie wykonuj go jeśli masz lub miałaś problemy z kolanami - kontuzje więzadeł oraz łąkotki).
"Szok trening" zawiera, jak dla mnie, za dużo podskoków. Nie nadaje się dla osób o ektomorficznej lub endomorficznej budowie, ze względu na niebezpieczeństwo uszkodzenia elementów stawu kolanowego, stawów skokowych czy łokciowych (uwaga na łokcie, barki i nadgarstki - masz w podporze przodem- i liczne przedstawione tutaj jego warianty). Osobiście i z autopsji wiem, że przy wymyślaniu nowych wariantów ćwiczeń nie należy przesadzać. Najlepiej podnosić poprzeczkę dodając w tym samym ćwiczeniu większe obciążenie lub wprowadzając sprzęt funkcjonalny, aktywujący w danym ćwiczeniu więcej grup mięśniowych oraz mięśnie głębokie: kółka gimnastyczne, trx, ćwiczenia na niestabilnym podłożu (BOSU, piłka, roller, beret, deskorolka). Wtedy osiągniemy lepsze efekty!
Z treningu "Szok" biorę tylko: ostatnie bloki z ćwiczeniami na brzuch i ramiona, na macie; oraz ćwiczenia z początku treningu: łyżwiarz, marsz wykrokami w przód (uważaj na kolana - możesz zamienić na bezpieczniejszą wersję - zakroki z miejsca), jedyny marsz w bok (w lewą/prawą) podporze przodem na wyprostowanych ramionach - to ćwiczenie uwielbiam i polecam tylko zaawansowanym w crossfit!
3. Katarzyna Wysocka - trening funkcjonalny. Absolutna trenerska bomba. Profesjonalny w stu procentach. Choreografia "wypisz wymaluj" jak z zajęć klubowych. Nie znajdziesz tutaj żadnych niefizjologicznych pozycji. Do treningu potrzebujesz tylko maty i dwóch, 1-1,5 litrowych butelek z wodą.Trening przeprowadzony jest w średnim tempie i zawiera również ćwiczenia izometryczne (różne wersje deski - znakomita stabilizacja obręczy barkowej!). Składa się z funkcjonalnej i spokojnej rozgrzewki, części głównej podzielonej na bloki - 3 ćwiczenia wykonywanie w 3 rundach, stretchingu oraz krótkiej relaksacji na zakończenie. Ćwiczenia w jednej rundzie ułożone są według zasady od najłatwiejszego wariantu do najtrudniejszego. Każde ćwiczenie wykonujesz przez 20s. Przerwy między ćwiczeniami trwają 10s.
20s :10sCzy ty też masz swój "ratunkowy fit pakiet", składający się z nieprzemijających HITÓW?

8 komentarzy:

 1. Insanity ! i Focus T25 ;) zbieram się żeby kiedyś zrobić p90x

  OdpowiedzUsuń
 2. Insanity jeszcze nie próbowałam:-)
  o Focus T25 słyszałam wiele pozytywnych opinii.
  p90x - podobno hard core!
  Najszybciej zrobię Focusa;-))
  Kusi!

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpal Max Capacity, wyzioniesz ducha bez jakichkolwiek akcesoriów, aplikacja do pobrania na smartfony. Można trenować w podróży, gdziekolwiek, a dzisiejsze 100% wysiłku... za tydzień okaże się być tylko w 30% męczące, polecam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest dostępne także przez przeglądarkę, na stronie jest video z licznikiem czasu, program i rysunki z opisami na kazdy dzień

   Usuń
 4. Też mam swoje zaufane "zestawy filmowe", które sprawdzają się w kryzysowych sytuacjach.
  Są to przede wszystkim różne treningi Jillian Michaels i Tamilee Webb oraz parę starych płyt z gazet typu Vita oraz Shape :)
  Chętnie wypróbowałabym jogę, o których wspominasz. A siostra bardzo podobna do Nicole :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam Tamilee, zwłaszcza trening "Ja chcę mieć takie ciało"- wszystkie ćwiczenia są tam rewelacyjne, uwielbiam je za prostą formę połączoną z maksymalną efektywnością! Można je ćwiczyć bez końca.Wszystkie najlepsze warianty;-)))
   Spróbuj znaleźć jogą z Antonią na youtube. Tę płytę z jogą mam od bardzo dawna. Była dołączona do takiego pisemka - "Zdrowie" czy jakiś bardzo podobny tytuł. Nie ma go już w powszechnej sprzedaży, ale jest szansa, że film gdzieś przetrwał w sieci! Trening jest super! Poczujesz ramiona i plecy! Pozdrawiam!

   Usuń

TOP