sobota, 18 kwietnia 2015

Motywacja własna - dlaczego warto trenować


 • ZDROWIE
 • SYLWETKA
 • LEPSZE SAMOPOCZUCIE
 • O WIELE LEPSZA KONDYCJA FIZYCZNA
 • SZYBSZE PRZECHODZENIE CHORÓBSK, ZWŁASZCZA PRZEZIĘBIEŃ
To tylko nieliczne zalety regularnego trenowania.

   Trening przyczynia się również do wzrostu siły psychicznej, wzrostu odporności na niepowodzenia życiowe i rozwoju umiejętności ich przezwyciężania. Zwiększa naszą samoocenę.
 Prostujemy się, przyjmujemy pewną i pełną gracji postawę na co dzień, nawet w trudnych, stresujących nas sytuacjach. Nasz układ nerwowy oraz mięśniowy jest w ciągłej gotowości do wykonania uników np,: ciało automatycznie przyjmuje właściwą pozycję by chronić najbardziej wrażliwe miejsca przed skutkami upadku podczas  podknięcia się gdy schodzimy po schodach a mamy szpilki na 12 cm. obcasach.

    Odpowiednio dobrany do naszych możliwości trening kalisteniki, siłowy, crossfit, funkcjonalny z obciążeniami, siłowy, wzmacnia układ kostny.  Kości stają się odporne na złamania oraz ostooperozę.

Oczywiście regularne trenowanie przynosi wspaniałe
efekty uboczne" w postaci ładnie wymodelowanej sylwetki, którą zawsze możemy przywdziać w zgrabną i ładną sukienkę. Także nasze możliwości skomponowania outfitu się zwiększają;-))


  Trening, sport, który w Holandii czy Danii jest nie celem ale środkiem do osiągania wyższych celów ( np.: wygrana w konkretnych zawodach lub cel związany ze stałą poprawą danej cechy sprawności fizycznej), u nas często mylony jest z samym celem. Upłynie jeszcze dużo wody w Odrze czy Wiśle zanim codzienne przemieszczanie się na rowerze, zamiast samochodem, stanie się dla nas rutyną ( a nie treningiem właściwym;-)). Pamiętajmy, że regularne uprawianie aktywności fizycznej przynosi o wiele więcej korzyści niż nam się wydaje!
9 komentarzy:

 1. Myślę, że największą korzyścią jest wspaniałe samopoczucie, więcej radości i zadowolenia z siebie. Jednak reszta motywacji też bardzo, bardzo trafna! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie wygladasz w tej czerwonej sukience :)
  Pozdrawiam:
  Fit-healthylife.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się w 100%!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. trening = 100% siły , pozytywnego myślenia!

   Usuń
 4. samopoczucie i radość z życia - jak dla mnie największe zalety! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rower zamiast samochodu to świetna alternatywna! Sami przekonaliśmy się, że dzień od samego rana staje się lepszy, mózg lepiej pracuje no i robimy coś dla siebie. Dbamy o sylwetkę, czujemy się szczęśliwsi. Aktywność fizyczna to sama radość ;) Szczególnie w wyjątkowym stylu.

  OdpowiedzUsuń

TOP