czwartek, 23 kwietnia 2015

Roboty jak ludzie - mechaniczny trener przyszłości???...  Wkraczamy z erę nieprzewidywalności. Zależni od szalonych pomysłów naukowców i speców branży informatycznej. Od realizacji futurystycznych wizji, które zmienią oblicze dobrze znanego nam ludzkiego społeczeństwa. Dla naszych wnuków technologia końca XXI wieku będzie tak samo naturalna jak dla nas lata 90-te i pierwsze telefony komórkowe. Roboty nie będą postrzegane już jako nienaturalne twory ludzkiej inteligencji lecz przyszła technika uczyni je nieodróżnialnymi od ludzi. W zwyczajnym tłumie na ulicy nikt się nawet nie zorientuje czy gościu stąpający obok niego jest robotem.

Świat z powieści Lema

  Najnowsze twory inżynierii zaprezentowane zostały na na wystawie elektroniki AsiaWorld Expo w Hong Kongu. Japońska firma testuje kobietę -robota, "zatrudnioną" w galerii handlowej w informacji. Amerykańska firma Hanson Robotics , ma już na koncie niejednego inteligentnego robota naśladującego ludzką mimikę. Realistyczna skóra, zmarszczki, rysy twarzy... z daleka można się pomylić, lecz gdy podejdziesz bliżej widzisz zbyt "mechaniczne" ruchy twarzy. Oczy mają często wyraz przerażenia - jak dla mnie lekko odstraszają. Ruchy są płynne lecz mechaniczne. Widać różnicę. Roboty zachowują się bardziej tak jak człowiek na kacu i tuż po przebudzeniu lub ktoś kto się totalnie zagubił w nieznanej mu okolicy ( przerażenia w mechanicznych oczach-kamerach). Jeżeli inżynierowie wyeliminują tą cechę zupełnie, to niestety nie będzie już można rozpoznać "kto jest kim". Człowiek robotem czy domniemany robot człowiekiem???

Japońskie roboty
źródło:http://menstream.pl/


Amerykańskie AI


źródło:http://tylkonauka.pl/ ,Hanson Robotics

Roboty zastąpią ludzi  w pracy

  To niestety smutna konsekwencja naukowych poczynań. Skoro można stworzyć "sztuczną" recepcjonistkę, sprzedawczynię, kosmetyczkę, kierowcę .. to i instruktora fitness również zastąpisz. Robot będzie o wiele bardziej efektywny w pracy. Nie zmęczy się, pokaże najbardziej zaawansowane akrobacje, idealnie dostroi muzykę do zajęć. W razie czego szybko naprawi psujący się odtwarzacz. Mikrofon będzie mu niepotrzebny gdyż ma już tę opcję wmontowaną  w swój program. Nie będzie aplikacji fitness a na filmach umieszczonych na sportowych portalach treningowych, zagoszczą trenerzy całkowicie wirtualni...

   To tylko naturalne konsekwencje działań człowieka. Działań prowadzących do kreowania coraz doskonalszych maszyn, które przekraczają nasze ograniczenia. Ciało człowieka to DNA, a DNA ma swoją trwałość i nie jest w pełni doskonałe. Stąd fascynacja stworzeniem istoty pełni  DOSKONAŁEJ. I nie ważne czy będzie to modyfikacja genetyczna czy całkowicie sztuczny twór.

 Kto jest kim?źródło: http://ek.pl/artykul/147/


Zobaczcie jak zachowuje się i wygląda sztuczna inteligencja.

 CO myślisz o sztucznej inteligencji?

Rozpoczynam BURZĘ MÓZGÓW!

5 komentarzy:

 1. Pewnie tak właśnie będzie, że wszystko będą robić roboty, a jedynie te niebezpieczne zadania ludzie - za grosze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem za :) Chociaż uważam, że w niektórych branżach lekarz.psycholog.nauczyciel itp. lepiej sprawdzi się żywy człowie :)
  Pozdrawiam,
  http://fit-healthylife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe to : wprowadzać jednocześnie ulepszenia lecz zarazem przerażające ... człowiek wyparty przez maszyny w niektórych branżach już zatrudnienia nie znajdzie... chociaż pewnie te robotyczne rozwiązania będą przez długie lata bardzo drogie tak więc nie zagrozi nam totalne bezrobocie :) Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie osobiście przeraża tendencja człowieka do "zabawy w Boga" lub w matkę naturę. Uważam, że roboty nie powinny wyglądać tak jak ludzie. Inaczej mogą spełnić się wizje reżyserów Matrix'a i Terminatora....
  Więcej uwagi powinnyśmy , jako przodujący gatunek tej planety, poświęcać naprawie szkód jakie przyrodzie wyrządza postęp technologiczny i opracować dobre zasady życia w społeczeństwie by tej przyrody do końca nie "wykasować"....
  To od bioróżnorodności ziemskiej zależy nasze przetrwanie!

  OdpowiedzUsuń

TOP