wtorek, 27 października 2015

Przysiad z piłką za plecami - swiss ball squat


  Kolejna modyfikacja ćwiczenia w wyzwaniu nauki stawania na piłce swiss.
Dzisiejsze ćwiczenie możesz włączyć do treningu na piłce zamiast tego, którego nie darzysz szczególnym zainteresowaniem albo wręcz nie chcesz wykonywać.
Ten prosty przysiad staje się o wiele bardziej skomplikowany gdy tylko musisz utrzymać stabilny tułów oraz piłkę (nie może wypaść!!!) za plecami, stojąc przy ścianie.

Pozycja wyjściowa - ustaw się przy ścianie i oprzyj piłkę za plecami za odcinkiem lędźwiowym i piersiowym kręgosłupa (piłka pod łopatkami). Odejdź stopami 20-30cm od pionu ustawienia ciała i rozstaw stopy szerzej od bioder i palce stóp skieruj lekko na zewnątrz. Podczas schodzenia do przysiadu utrzymuj plecy proste i brzuch napięty. Kolana nie wychodzą przed palce stóp, nie schodzą się do środka (jak "X") i nie rozjeżdżają na boki. Kolano idzie w linii nogi. Podczas pionizowania się spinaj lekko pośladki, plecy proste.
Podczas unoszenia prostych ramion nie wpychaj klatki piersiowej w przód. Z wdechem rozszerzaj łuki żeber na boki, poszerzając talię, brzuch pozostaje wklęsły, pępek zassany. Z wydechem zsuwaj łuki żeber ku sobie, dociągając brzuch, zwężając talię.


1. Przysiad wersja 1 - ramiona wzdłuż ciała / na kolanach/ biodrach

 2. Ramiona do wysokości barków
Podczas unoszenia ramion opuszczaj barki w dół od uszu i ściągaj łopatki wydłużając szyję. Brzuch wciągnięty.


 3. Wersja hard core - ramiona w górę! Bez wypychania klatki piersiowej do przodu - plecy dociskasz do piłki. Uwaga, tutaj obowiązuje schemat oddychania jak w unoszeniu ramion w treningu pilates.


Praktyczne zastosowanie ćwiczenia podczas zajęć grupowych - trening funkcjonalny (łączymy 3 warianty ćwiczenia - najpierw ramiona z hantelkami w przód i płynnym ruchem przenosisz od razu w górę podczas pozostania w przysiadzie z piłką za plecami).FILMIK z przysiadami;-))
Miłych ćwiczeń!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP