wtorek, 27 października 2015

crossfit basic - lev 1


Zacznij nowy dzień z crossfit na mocne spalanie tkanki tłuszczowej!
Pobij drania i zobacz MOC SPALANIA!!!

Dzisiaj W.O.D ze sprzętem :
  • skrzynia (stabilny box!!!- schodki), 
  • drabinki do wykonywania akrobacji - kalistenika (w domowych warunkach dwa krzesła - wysokie oparcia tak byś nie dotykał/a stopami podłogi przy podciąganiu kolan), 
  • trampolina - podskoki z łączeniem stóp w górnej fazie lotu ( można zamienić na skakankę lub pajacyki (dom!). 

 Mój nowy variant trampoliny:-))
WOW!

"AIR TRAMPOLINE JUMPING JACKS"Uwaga - trening nie nadaje się dla osób z kontuzjami kolan, stawów biodrowych oraz dyskopatiami, cukrzycą, problemami z ciśnieniem i krążeniem, kobiet w ciąży.


W.O.D
  • rozgrzewka własna (10minut max)!
  • część główna :
  • jedziesz jak najwięcej rund ( 1 runda = 3 ćwiczenia ) w ciągu 15 minut bez przerwy. MOCNA AKCJA!!!
  • na zakończenie stretching - 8-10minut (własny)
Ilość powtórzeń w ćwiczeniu:
ćw. 1  - 25  x
ćw. 2   -  25 x
ćw. 3   -  50  x 

ćw. 1 -s kok na skrzynię - do przysiadu. Brzuch napięty, kolana nie wychodzą przed palce stóp. Plecy proste, napnij pośladki, uda pracują przy pionizowaniu się. Skacz  bardziej pięty (tutaj ciężar ciała). 
 

 ćw.2 - podciąganie kolan do klatki piersiowej - klasyczne i po skosach ( raz w lewą / raz w prawą) - mix . Angażujemy obręcz brakową , plecy - utrzymuj stabilną pozycję bez zapadania się w barkach. Angażujemy bardzo mocno mm. brzucha - prosty, skośne. - Podciągaj na wydechu - siłą napięcia mięśni brzucha - brzuch spłaszczony, pępek do kręgosłupa~~~!!


 ćw.3 - podskoki z łączeniem pięt na trampolinie czyli "AIR TRAMPOLINE JUMPING JACKS!!). Plecy proste, brzuch wciągnięty. W topowej fazie ruchu klaśnij i złącz jednocześnie pięty (odrywasz stopy w powietrzu, kolana wysoko!!!). Ćwiczenie angażuje mięśnie całego ciała! Tutaj podkręcisz metabolizm na maxa!!!!Uwaga na stawy skokowe i kolana. Jeśli masz z nimi problemy, nie rób tego ćwiczenia.

A TERAZ JEDZIEMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP