niedziela, 3 kwietnia 2016

Dlaczego ćwiczę pisanie lewą ręką? CZĘŚĆ II


     Przez całą ścieżkę edukacji pisałam ręcznie (najpierw ołówkiem, później piórem, następnie długopisami.;-) . Nawet na trzecim kierunku, studiowanym kilka lat temu, robiłam 20-sto stronicowe notatki (pomimo iż cała reszta studentów miała notebooki...) . Byłam dziwolągiem, który w uporem maniaka pisał co chwilkę przekładając długopis do lewej dłoni. Literki koślawe na początku (pisane lewą ręką), z czasem zaczęły przybierać normalne kształty. Po co mi taka zdolność? Chciałam uchronić prawą dłoń przed zespołem cieśni nadgarstka (przeciążenia!!!). Odciążyć przemęczoną prawą stronę. Zaczęłam zmieniać przyzwyczajenia, robiąc większość rzeczy lewą dłonią i przerzucając więcej obciążenia na całą lewą stronę ciała.

  Teraz, na moim blogu, odświeżam dla Was tą zdolność, pokazując, że praktycznie uczymy się przez całe życie i możemy w każdym wieku skutecznie zmienić nasze przyzwyczajenia.

 • Nawet jeśli jesteś praworęczny, od dzieciństwa, możesz nauczyć się pisać płynnie lewą ręką będąc dorosłym człowiekiem.
 • Dlaczego pisanie ręczne jest lepsze dla ludzkiego mózgu i całego ciała?

Zobacz :

źródło: youtube

  Pisanie ręczne od dziecka, kształtuje koordynację ucząc mózgu funkcjonalnej specjalizacji (pozwala mózgowi integrować intelektualne zadania oraz wszelkie fizyczne działania z myśleniem), umożliwia naukę ruchu, myślenia, kreatywności w myśleniu.
Uczy rozumieć kontekst czytanego tekstu oraz lepszego przyswajania języków obcych.

Zobacz :

źródło: youtubeNie uwsteczniajmy się w rozwoju pisząc jedynie na klawiaturach.


     Poniżej prezentuje Wam moje postępy. Szlif pięknego stylu zaczynam praktycznie od początku (miałam roczną przerwę). Możecie obserwować sam proces wyrabiania sobie czytelnego i zachwycającego pisma.  Dziś pisałam lewą a filmowałam, jednocześnie, prawą ręką. Ćwiczonko extra;-P

Następny wpis za dwa tygodnie!5 komentarzy:

 1. Nigdy nie pisałam lewą ręką :) Zawsze wychodziło mi to tak koślawo, że nawet nie chciałam się do tego zmuszać ;p
  Mój blog ♥ Serdecznie zapraszam !

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o mistrzu, który pisał wprawdzie prawą ale jednocześnie lewą rysował wykresy.
  Sama opanowałam kiedyś pisanie lewą ręką, gdy prawą miałam w gipsie - po miesiącu już całkiem ładnie mi szło:)

  OdpowiedzUsuń
 3. polecam ćwiczenie! Na początku wychodzą bazgroły, ale po pewnym czasie mózg robi postępy a lewa dłoń zaczyna być coraz bardziej sprawna;-)0

  OdpowiedzUsuń
 4. Odjazdowy pomysł z pisaniem lewej ręki! Mimo że nie tak fitnessowy, a potrzebny każdemu! :)
  Zmiany widzę świetne masz na blogu! Rewelka! Bardzo przyjemnie i wygodnie się czyta! :) Powiem Ci, jesteśmy prawdziwymi wymiataczami HTMLa. Super, że Ci się udało! Piąteczkę przybijam! :)
  PS: Wybacz, że Ci nie odpowiedziałam na komentarze na moim blogu, ale mój laptop uległ awarii i wszystko po kolei w nim nie działało, od samego włącznika, przez ekran, po klawiaturę. W formie ratunku wyskrobałam jeden post na czymś laptopie, lecz w wielkim trudzie. Bycie bez komputera obecnie to niestety katastrofa. :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie do końca htmle;-)) wypaliły! Trzymaj się z kompem i się nie martw!!!!!

  OdpowiedzUsuń

TOP