sobota, 30 lipca 2016

Rozgrzewka flow - zobacz jakie są nowe trendy w klubach fitness!


   Zastanawialiście się kiedyś, czy przez treningiem siły, jogi czy każdym, złożonym z ćwiczeń funkcjonalnych, można wykorzystać nietypową rozgrzewkę zwiększającą mobilność ruchu?
Ależ tak! Najlepszym przykładem są rozgrzewki, mojej ulubionej trenerki, Angeli z Powerworkout.blog, idealnie wkomponowane w jej program Iron Pole Dance.
Ostatnio, świat fitness zmierza w kierunku dynamicznych form body & mind. Odpowiedzią na modę, powrotu do pro-zdrowotnych i jednocześnie dynamicznych, płynnych źródeł, są zajęcia "FLOW" - dynamiczna joga, pilates, fitness powięzi, wszelkiego typu zajęcia choreograficzne, bazujące na płynności kociego ruchu.


Moja rozgrzewka, ostatnio stosowana podczas ćwiczeń prywatnych, grupowych oraz treningów personalnych, ewoluowała w dosyć naturalny sposób, do fascynujących układów choreograficznych, wykorzystujących ćwiczenia powięzi, jogi, Vinyasy, tai chi. Płynność rządzi i całkiem nieźle się sprawdza. Sami zobaczcie. Z góry pragnę wspomnieć, iż to nie jest instruktaż, tylko przykład, byście mogli zobaczyć na czym takie zajęcia polegają. Do takich efektów dochodzicie stopniowo, zaczynając od pilates czy jogi na poziomie podstawowym. Chodzicie regularnie i w miarę upływu czasu oraz robienia postępów, dodajecie zajęcia bardziej dynamiczne oraz trening funkcjonalny. Efekty są miarą regularności w trenowaniu, braku zrażania się do gorszych dni i świadomego podchodzenia do wyczucia informacji płynących z własnego ciała (czucie głębokie!!!, świadomość a nie szarpanie się na siłę ze wszystkim).

Ten rodzaj rozgrzewki, oraz zajęć, budowałam stopniowo od dawna. Wszystko zaczęło się od fascynacji połączeniem jogi i tai chi, prezentowanym przez, znaną Wam, Tarę Stiles. Stopniowo pogłębiałam wiedzę robiąc najróżniejsze szkolenia (fitness powięzi, trening kobiet w ciąży, pilates kolejne stopnie, praktyka Iyengary oraz przeróżnych form ruchu typy "~art", "~flow",. ruchy zwierząt - "Nat moves..", nawiasem mówiąc, bardzo dynamicznie rozwijający się w Europie. Kalistenika z kołami, trx oraz podstawowe akrobacje na drążkach są u mnie nadal w fazie rozwoju. Choreografie na moich zajęciach, są połączeniem wszelkich inspiracji, bazującym na solidnych podstawach pilates, jogi, stretchingu oraz ćwiczeń funkcjonalnych.

TUTORIAL - rozgrzewka "Flow Mobility" 
Zasady:
  • poruszasz się w swoich naturalnych zakresach;
  • nie "piłujesz" ruchu dążąc do ideału;
  • zachowaj maksymalną płynność;
  • ROZLUŹNIJ SIĘ zamiast spinać;
  • oddychaj;
  • bądź sobą!!!!!!!!!!!!!!!!!.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP