Osobiście, nie znoszę tego okresu. Stosując komercyjne mazidła, o bardzo bogatym w ilość substancji składzie, nigdy nie widzę znacznej poprawy naskórka. Paznokcie lekko rozdwajają się na końcówkach, pękając gdy często zmieniam kolor lakieru. Nie brakuje mi ilości witamin czy minerałów. Mam dobrze dobrany jadłospis. Zauważam te tendencję na płytce, wystawiając swoje dłonie na działanie wody z kranu oraz detergentów do zmywania, mydeł niezbyt dobrej jakości,stosowanych klubach fitness, zimna, wilgoci i natura wie, jeszcze jakich, pozostałych czynników.
Warto temu zapobiec w prosty sposób. Wykorzystując popularne w kuchni, domowe składniki, których ilość ograniczamy tylko do 4 podstawowych;-)).
Dzisiaj pokażę Wam, jak zrobić swoje, domowe mazidło na spierzchnięte, popękane dłonie o lekko rozdwajających się końcówkach paznokci, oraz na zrogowaciałe i suche piety.
Wykorzystamy dwa oleje: z awokado tłoczony na zimno (cena jest wysoka 68 zł, ale zawsze możesz zastąpić go olejem kokosowym), oraz olej z pestek dyni (cena od 20 - 30 zł). Zawsze możesz użyć tańszych, lecz naturalnych tłoczonych na zimno składników (olej kokosowy nierafinowany oraz np.: olej lniany, orzechowy, z pestek winogron).
Do bazy (olej z awokado i pestek dyni w dowolnych proporcjach), dodajemy roztarte dwa listki bazylii doniczkowej (dla zapachu!), oraz wyciskamy kilka kropli z torebki po zaparzonej herbacie ROOIBOS bądź dowolnej zielonej herbacie. Zaskoczona?
Czemu by nie wykorzystać zaparzonej już herbaty, zanim wyrzucisz fusy do śmietnika? Możesz wykorzystać taką torebkę lub fusy do 7-8 razy. Maść trzymasz w lodowce. Zachowuje świeżość do 4 dni, dlatego warto jest zrobić niewielka ilość i najpierw ja wykorzystać. Oleje, wraz z pozostałymi składnikami, wykorzystujesz w kuchni na co dzień.
OLEJE - z awokado i z pestek dyni
Bazylia i ROOIBOS
Mazidło ma lekko zielony kolor. Najlepiej aplikować je na stopy, na noc pod skarpetki a na dłonie zakładać bawełniane rękawiczki. Możesz również posmarować stopy i dłonie wieczorem, i usadowić się wygodnie w fotelu, czekając aż część oliwy się wchłonie. Można zaaplikować oliwę na dzień, pod rękawiczki i skarpetki, lecz w niewielkiej ilości, inaczej podając komuś dłoń, zostawisz na jego skórze zielony print;-)).
Na zdjęciu zielony kolor mniej widoczny i intensywny.
REKOMENDUJĘ OLEJ Z AWOKADO TŁOCZONY NA ZIMNO - jako bazę mazidła!
Olej z awokado:
- na bardzo wysokie wartości odżywcze;
- używaj tego tłoczonego na zimno;
- w kuchni - doskonale nadaje się do sałatek,pieczenia, smażenia i grillowania - ma najwyższą temperaturę spalania;
- w kosmetykach -ma długi okres przydatności;
- Używany do smarowania ciała, twarzy, jako odzywka do włosów - idealny na rozdwajające się końcówki.;
- Zawiera dobroczynna witaminę E (działanie wygładzające, regenerujące, łagodzące stany zapalne skóry), jednonienasycone kwasy tłuszczowe, dużo antyoksydantów - ochrona przed starzeniem, wygładzanie zmarszczek.;
- Dzięki dużej zawartości witaminy E - polecany dla osób ze skórą podatna na egzemy i alergie, dla osób regenerujących skórę po wakacyjnym opalaniu,
- Utrzymuje nawilżenie skóry - wsmaruj na lekko wilgotną skórę twarzy.
- Idealny dla osób walczących z trądzikiem. Olej z awokado łagodzi stany zapalne, odżywiając skórę. Podobno posiada właściwość przenikania w głąb skóry.
Jak dla mnie, olej z awokado jest czysta rewelacją!!!
Działanie maści
- wygładza
- natłuszcza
- regeneruje szorstki naskórek
- wygładza i zmiękcza skórki przy paznokciach
- regeneruje płytkę paznokcia
- zabezpiecza przed działaniem chlorowanej wody oraz detergentów
Przepis na maść jak najbardziej dla mnie na czasie. Na pewno ją wypróbuję.
OdpowiedzUsuńOlej możesz stosować w kuchni, i to jest piękne, ze wszystkie składniki są jadalne;-)). Olejem z awokado smaruję twarz rano. Nadaje się dla cery naczynkowej (trochę tuszuje zaczerwienienia), jako baza pod makijaż. Szukam naturalnych kosmetyków do makijażu, bez chemii;-)). Niedługo opublikują następne wpisy o kredce do oczu i jakiejś, fajnej, naturalnej bazie tuszującej niedoskonałości.
Usuń