sobota, 8 kwietnia 2017

Joga!


Refleksje na kwiecień:

8 ścieżek jogi

YAMA - zasady działania w mojej praktyce oraz w relacjach z innymi ludźmi;-)!

 • AHIMSA - "nie krzywdź", nie czyń drugiemu co tobie niemiłe...
 • SATYA - szczerość wobec własnej praktyki ..
 • ASTEYA - nie kradnij ludziom wiary we własne siły, podkopując ich zazdrosną krytyką. Ciesz się swoimi sukcesami. Skup się na sobie.
 • BRAHMACHARYA - umiar w gadaniu, więcej słuchajmy! Nauczmy się słuchać ludzi...
 • APARIGRAHA -nie gromadź zbyt wielu kosmetyków na lato, wybierz olejki i hand made. Nie przyczyniaj się do zanieczyszczania środowiska;-).
SŁOŃCE ŚWIECI, LUDZIE WYSZLI NA SPACERKI, KWITNĄ DZIKIE WIŚNIE,MIRABELKI I JABŁONIE...WIOSNA PEŁNĄ BUZIĄ!!!

3 komentarze:

 1. Zawsze mnie fascynowało to, jak joga wpływa na nasze życie, a zwłaszcza codzienne... :) Fajnie, że mówisz o takich aspektach praktykowania jogi :)

  Pozdrawiam Cię ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Joga zawsze wydawała mi się bardzo egzotyczna. Jest bardziej skuteczna niż typowe treningi? Choć, chyba działa w inny sposób, więc trudno to tak rozpatrywać. Ale może uda Ci się odpowiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bym mieszałam sesje jogi (przeplatała) z innymi treningami na początku. Tradycyjna sesja jogi składa się zarówno z pozycji rozciągających (uelastyczniających mięśnie), jak i wzmacniających. Często, praktykując jogę dłuższy czas, na równi z innymi rodzajami aktywności fizycznej, całkowicie przechodzimy na jogę. DLa mnie joga łączy w sobie trening funkcjonalny z pilatesem i rozciąganiem (nawet kalisteniką- mostki , stania na głowie). Mamy tu dużo różnych pozycji. Joga może być bardo dynamiczna, albo bardzo spokojna:-).

  OdpowiedzUsuń

TOP