środa, 9 października 2013

Domowy trening- testy sprzętów do ćwiczeń!
  Jak dobrać sprzęt odpowiedni do naszej domowej siłowni?

   Rozpoczynam cykl artykułów na blogu.Wszystkie poświęcone tej tematyce.Będę testować i opisywać różne sprzęty w ramach akcji "3-MAJ SIĘ ZDROWO". Za oknem szaruga i pogoda nam nie odpisuje. Musisz jednak utrzymywać formę! Pamiętaj o zbliżającym się okresie szaleństw narciarskich! W ramach mojej akcji pomogę Wam skompletować domową siłownię. Opisze sprzęt. podam linki sklepów i miejsc gdzie możecie kupić sprzęty i przybory do ćwiczeń.

Nie możecie iść na trening? Pracujecie do późna? Jest rozwiązanie. Urządźcie swoją mini siłownię sami;-)

   Dzisiaj pierwszy wpis z tego cyklu.
Ostatnio zostałam zaproszona do testowania uniwersalnego sprzętu dla domowej siłowni , przez firmę  inSPORTline. Firma posiada duży sklep internetowy z wszelkiego rodzaju sprzętem fitness!
Możecie kupić również kettlebell, piłki duże, fitnessowe,małe , miękkie piłki  , obciążenia oraz taśmy.


   Do testu wybrałam ciekawie wyglądający zestaw taśm elastycznych zamocowanych na bloczkach : Body Shaper. Taśmy posiadają uchwyty zarówno na ręce jak i nogi. Możecie ćwiczyć lewą i prawą stronę jednocześnie. Od razu zauważyłam, że Body Shaper jest świetny do treningu koordynacji, pilates, treningu funkcjonalnego oraz wzmacniającego.
 • Opis sprzętu :
Zestaw linek z bloczkiem inSPORTline Body Shaper jest to wszechstronne urządzenie fitness umożliwiające systematyczne wzmacnianie wszystkich mięśni górnej i dolnej partii ciała.
 • miękkie uchwyty
 • liny są wykonane z mocnego i trwałego materiału
 • odporność na wilgoć
 • długość: 100 cm
Foto prezentacja sprzętu Body Shaper: • Proponowane ćwiczenia z udziałem Body Shaper:


Ja odkryłam o wiele więcej możliwości wykorzystania tego ciekawego sprzętu do ćwiczeń;-)
 • Gdzie mogę go zaczepić? 
 • W warunkach domowych zaczepiłam mojego body Shaper'a o kaloryfer. Musi być on mocno zamocowany na ścianie.Wierz mi intensywny trening tego wymaga. 
 • Gumy oporowe są zamocowane do dwóch bloczków, które obracają się delikatnie dając możliwość wykonywania ruchów raz na lewą raz na prawą stronę!
 • Jednocześnie możesz ćwiczyć ramiona i nogi.
 • Możesz robić SQUAT-LEG LIFT ( odwiedzenie nogi w bok) SQUAT- wznos ramion do linii barków lub wyprost ramion w przód.
 • Sprzęt jest w pełni funkcjonalny!


ZESTAW ĆWICZEŃ :
 • Pilates'owa setka;
 • V-crunch z jednoczesnymi rozpiętkami ( na klatkę piersiową);
 • Leg lift w bok, tył i w przód- to samo ćwiczenie możecie wykonać w  wersjach w podporze;
 • Leg stretch, sciccors, naprzemienne opuszczanie nóg z napinaniem brzucha;
 • Taśmy napinają się- oporujesz siłą własnego ciała;
 • Dzięki temu trening jest o wiele trudniejszy!
 • Mocniej rzeźbisz mięśnie!

  Wzbogacamy nasz trening funkcjonalny o nowe wersje naszych ćwiczeń.Dodatkowo pracujemy z oporem zewnętrznym, co sprawia ,że zwiększamy intensywność naszych ćwiczeń. Linki tubbingu wymuszają zwiększoną koordynację i zaangażowanie obydwu półkul mózgu- wzrasta liczba połączeń nerwowych i jednostek mięśniowych. Ćwiczysz też równowagę. Zwykły v-crunch jest o wiele trudniejszy gdy napinasz na zmianę dolne i górne linki (nazwa).
  Sprzęt jest super do treningu funkcjonalnego w domu.Tylko pamiętaj zamontuj go do stabilnego uchwytu., mocnego - nie wyrwij go ze ściany!!!
  Do czego montujemy sprzęt- drążek do podciągania; mocny,żeliwny kaloryfer; barierka; rury-mocne; obciążone i nieruchome krzesła, klamki( nie do wyrwania); lub montujesz specjalny uchwyt!


A wy jaki skompletujecie sprzęt do domowej siłowni?Sprzęt kupisz w sklepie : 


6 komentarzy:

 1. Ja mam piłkę, gumę, ciężarki, małe ciężkie piłeczki. Na razie więcej mi nie potrzeba. Sprzęt, który dostałaś jest super :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najlepsze w większości sprzętu sportowego jest to, iż jest tyle przyrządów, które dają bardzo dobre efekty i zarazem są tani i zajmują mało miejsca w domu ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Equalizery można zastąpić dwoma krzesłami albo drążkiem rozporowym - montuje się dobrze w futrynie drzwi:-).
  Te same ćwiczenia , które robimy na dużej piłce można w większość zrobić z pomocą krzesła ( przyciągania kolan w podporach , pompki, brzuszki). pompki na schodach, przysiady przy ścianie z poduszką pod plecami!

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealne rady dla mojej dziewczyny. Od miesiąca zastanawia się jak może skutecznie ćwiczyć w domu a tutaj jest wszystko podane na talerzu. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli mogłabym jej coś jeszcze doradzić to zachęciłabym ją do połączenia treningów domowych z tymi w klubie fitness (opanuje technikę w grupie, to bardzo ważne dla bezpieczeństwa podczas treningów w domu - 6 - 9 miesięcy - opanowywanie dobrych podstaw/tworzenie bazy kondycyjnej). Na początku najlepiej chodzić 1 - 2 x w tygodniu na zajęcia grupowe ( typ zajęć wybierasz w zależności od celu, który chcesz osiągnąć - o rodzajach zajęć w klubie fitness napiszę w następnym artykule).

   Usuń

TOP