poniedziałek, 16 grudnia 2013

Core & Stability! - WTOREK;-)


    Wtorek to czas na trening pilates zakończony intensywnym treningiem z Lisą!
Dlaczego ta, dobrze znana nam Lisą? TO jej najlepszy trening na CORE- równowagę i mięśnie głębokie brzucha! Jest świetnym uzupełnieniem części pierwszej- stabilizacji tułowia - treningu pilates.

                                                                               ---

   Lisę możesz zrobić zarówno na dużej piłce jak i bez niej. Robisz te same ćwiczenia , tylko w wersji na macie:-). Dadzą ten sam efekt. Możesz użyć ciężarków podczas brzuszków ( butelki z wodą od 0,5 do 1,5 l. Małej , elastycznej piłki.

PLAN TRENINGU:
 • Rozgrzej się przez 5 minut - od najmniejszych zakresów ruchów w stawach do większych. Zacznij od głowy , szyi, ramion, barków, przejdź przez tułów, biodra, nogi, kolana, kostki, stopy.Stopniowo zwiększaj zakres ruchów w stawach, stają się bardziej obszerne:-)Rozciągnij delikatnie plecy i klatkę piersiową; nogi- tyły nóg : kulszowo-goleniowe, czworogłowe, biodrowo-lędźwiowe i zaczynamy!
 • MAIN PART- 2 części, koncentruj się na płynnym ruchu w każdym ćwiczeniu, złap RYTM:-) Trzymaj brzuch- napięty-WYDECH:  pępek do kręgosłupa, zsuwasz żebra do wewnątrz ,biodra  nieruchome; WYDECH - zasysasz pępek do kręgosłupa, rozsuwasz żebra na boki( poszerzasz talię) , brzuch ( trójkąt bikini) pozostaje napięty, wciągnięty- STABILNY!
 • Stretching -5 minut-spokojny, relaks.
ZAPRASZAM:-)

MAIN PART 
CZĘŚĆ I  
źródło: http://www.youtube.com/watch?v=0nAe3FqVFMg

CZĘŚĆ II
źródło: http://www.youtube.com/watch?v=YCQEdEvgu-A

 • Czas na stretching i relaks! 
 • TO był trening!;-)
 • Do zobaczenia  w czwartek!

2 komentarze:

 1. Podoba mi sie. Dzis potrzebowalam czegos lzejszego wiec wezme to

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo skuteczny trening na "wolniejszy" dzień:-). Podczas wykonywania części II poczujesz mocno nogi i brzuch. Ćwiczenia wydają się tylko "takie spokojne":-). W brew pozorom są ciekawe. Wspaniale stabilizują tułów ćwicząc , przy okazji, koordynację !

  OdpowiedzUsuń

TOP