piątek, 8 stycznia 2016

"Pozytywnik" - słoneczna strona życia


     Niejeden człowiek miewa w życiu chwile zwątpienia. Niejedna z nas wciąż ściga swój "doskonały", a jakże sztuczny i kruchy, wizerunek. Często nie ma on nic wspólnego z tym czego tak naprawdę pragniesz. Z Twoim prawdziwym obliczem, Twoją jasną stroną osobowości. Jest za to uosobieniem kogoś kreowanego przez wszechogarniające trendy.
 Zmuszają nas one do ciągłych zmian i sprostaniu "sztuczności" za wszelką cenę. Jesteśmy zagubieni. Do tego dochodzi cała masa wampirów energetycznych i hejterów (osób podkopujących, nie raz, skutecznie nasze myślenie o sobie samych).

   Dzisiaj chciałabym Ci opowiedzieć o niezwykłej, optymistycznej i profesjonalnej lekturze. Książce napisanej przez naszą bloggujacą koleżankę, Setterkę z bloga: Happy active lifestyle.
"Pozytywnik" dostępny jest jako e-book na tej stronie: << "POZYTYWNIK" - kliknij >>

    Elwira w prosty i wciągający sposób, opisuje jak można przeprogramować negatywne emocje i myślenie o sobie. Pisze jak zmienić porażkę w sukces i pokochać siebie. Wszystkie wnioski mają solidne podstawy naukowe. Autorka prezentuje 5 skutecznych technik radzenia sobie ze stresem i negatywnymi emocjami:
metody SOWROP & Gestalt, Biofeedback, pozytywnych afirmacji,  NLP,  Ho'oponopono (której dotąd nie znałam;-)).

   "Pozytywnik" przeprowadza nas przez wszystkie najbardziej istotne sfery życia m.in : akceptację, odpowiedzialność, wdzięczność do małych rzeczy, odrzucenie fałszywego perfekcjonizmu, ryzykowanie, dobre nawyki, ustalenie celu, praca nad sobą, sukces finansowy oraz zdrowie! Dotyka ważnych problemów walki z anoreksją i bulimią, tłumacząc dlaczego, skąd to się bierze i jak walczyć.
Uczy nas jak być cierpliwym i osiągać cele małymi kroczkami.

   Setterka pokazuje,że osiąganie czegoś szybko i na siłę, wbrew sobie samej, nie znaczy idealnie i wcale nie jest związane ze szczęściem. Uczy jak odnajdywać siebie w natłoku informacji, spraw oraz opinii innych ludzi. Budzi w nas siłę do działania. Daje nadzieję wszystkim osobom szukającym własnego celu. Uczy jak pogodzić się z przeszłością, a to jest zawsze najtrudniejsze. Gorąco POLECAM;-)

4 komentarze:

 1. Ho'oponopono to z książki Joe Vitale Bez ograniczeń. Czytałem ją i nawet jest fajnie napisana. Choć branie całej odpowiedzialności na siebie hmm to już jest wyższa szkoła jazdy. Ogólnie dla kogoś kto za bardzo nie interesuje się psychologią to będzie miał wrażenie, że to jakieś brednie.

  OdpowiedzUsuń
 2. W Ho'ponopono trzeba się zdecydowanie "wczytać" i ją przeanalizować!Jest ciekawa.
  Ja jestem zwolenniczką feedback (wynika to z pracy w fitness) oraz pracy z pozytywnym myśleniem (czyli łapiesz negatywne emocje, analizujesz czego dotyczą i jak to zmienić i zastępujesz pozytywnym rozwiązaniem;-)). Pozytywne myślenie kontra negatywne działa u mnie juz przez dobre 8 lat;-)). Pokonałam tak swoje problemy z otyłością ( też po liceum je miałam, to były inne czasy i w innych towarzystwach się człowiek obracał - licealiści i studenci kochali czpisy, pizzę, żagle i impry!). Teraz już tak się na studiach nie działa! Dziewczyny są bardziej fit. Niemniej jednak wspominam wcześniejszą młodość bardzo dobrze, ze względu na atmosferę;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow,Ania ,ale miłe zaskoczenie zobaczyć tak ciepłe słowa :-) Bardzo się cieszę, że książka Ci się podoba i bardzo dziękuję za tak szczegółową ocenę oraz opis :) Sprawiłaś że mam uśmiech od ucha do ucha! W takim momentach wiem,że warto było pisać i wydać to publicznie :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoja książka to czysta prawda o życiu! Trzymam mocno kciuki za Twoje dalsze pisanie!!!

   Usuń

TOP