sobota, 10 grudnia 2016

Jak przetrwać kryzys na świecie - joga, pozytywne myślenie, odwaga zamiast strachu  BUDUJ     ŻYCIE   BAZUJĄC   NA    POZYTYWNYCH   EMOCJACH!  "W filmach fabularnych reżyser jest Bogiem. W filmach dokumentalnych to Bóg jest reżyserem". ~Alfred Hitchcock.   Bóg czyli pozytywna energia, która dała nam życie na tej planecie, zwanej Ziemią. 8 ścieżek jogi składa się z uniwersalnych zasad postępowania, etycznego działania w życiu, również podczas sesji z asanami na macie (Yama, Niyama, Asana, Pranayama, Pratyahara, Dharana, Dhyana, Samadhi = równowaga, spokój). Joga nie kończy się tylko na macie, nie zapominamy o nich po wyjściu z zajęć. Uważam, że w dzisiejszym, pełnych brutalnych sytuacji życiu, warto pracować nad wewnętrznym spokojem i powoli zamienić agresywne emocje (stres, strach, złość, zazdrość, nienawiść, zakompleksienie), na miłość do siebie samego i otaczającego nas świata. Tylko tak możemy zmienić świat na lepszy. Wychodzenie "oczyszczonym" z zajęć, niewiele pomoże gdy natychmiast powrócisz do swoich agresywnych zachowań wobec innych ludzi.


Oglądam galę Europejskich Nagród Filmowych, odbywającą się właśnie we Wrocławiu. Widzę mnóstwo mądrych filmów, słucham wielu mocnych słów, w tym roku wszyscy odczuwamy napięcie, związane z sytuacjami na całym świecie. Tego nie da się streścić, to trzeba poczuć, obejrzeć, zdać sobie sprawę, że złość niewiele pomoże. Nerwy na nic się zdadzą. Frustracja rozwali nam zdrowie. Ludzie zdają sobie sprawę z tego co naokoło się dzieje, nie powinni zatem ufać tekstom z fitnessowych gazetkach, w których autor namawia do niewychodzenia często na ulicę w obawie przed przemocą. Czytałam coś takiego ostatnio w popularnym kobiecym czasopiśmie. Autorka pisałam tylko o tym jak jest źle, i że wszyscy się trzęsą. Uważam, ze zamykanie się w domu niczego nie rozwiąże. Trzeba żyć, wychodzić, cieszyć się światem i każdą miło spędzoną chwilą. Szare chwile zamienić na kolorowe. To w Tobie tkwi potencjał, i to Ty masz wpływ na swoje życie i świat w którym żyjesz. Nie daj się zgnębić negatywnym emocjom, tylko myśl pozytywnie, żyj. 

Piękne ciało to nie wszystko. Kieruję tą sentencję do osób zafascynowanych tylko poprawianiem własnego wyglądu i rzeźbieniem sylwetki. Poza ciałem człowiek ma jeszcze jakiś umysł, zdolności, charakter, wykraczające poza fizyczność. Warto zwrócić też na nie uwagę. Spędzić trochę czasu czytając różne dzieła literackie, oglądając filmy należące do różnych gatunków, odwiedzić teatr więcej niż 1 raz do roku, iść na wystawę, uczestniczyć w wydarzeniu kulturalnym. Porozmawiać ze znajomymi, nie tylko o tym co się ostatnio kupiło i o tym jaki rekord pobiłeś, tylko o wszystkim innych, niezwiązanym z pracą i prywatnymi aspiracjami. Warto po prostu pogadać, wymieniać poglądy dotyczące różnych spraw. Nie przy piwie. Po prostu dla samego porozmawiania i słuchania tego co drugi człowiek ma nam do powiedzenia. Warto nauczyć się SŁUCHAĆ, bez przerywania.Kilka rad jak nie zwariować i zdystansować się do negatywnych informacji płynących zewsząd.


  1. Zdystansuj się do negatywnych informacji. Nie wyłączaj telewizora, nie odcinaj się od tego co się dzieje na świecie. Rozsądnie dawkuj informacje, wyławiając tylko te najważniejsze, które dotyczą życia w Twoim kraju, a potem zastanów się jak Ty możesz wpływać, małymi kroczkami, za zmianę rzeczywistości na lepszą.
  2. Zdystansuj się do swoich negatywnych emocji. Zmień myślenie na POZYTYWNE. Przemyśl swoje agresywne zachowania, zastanawiając się co je spowodowało, jakie masz do siebie pretensje i czy są słuszne. Wiele stresujących sytuacji wynika z codziennego sfrustrowania ludzi. Jeśli znajdziesz przyczynę swojej frustracji, zacznij zastanawiać się jak możesz zmienić te uczucia w sobie. być może nie poprawisz swojej sytuacji na rynku pracy od razu. Być może nie akceptujesz swojej urody. Może masz negatywne mniemanie o sobie, kompleksy. Może byłeś w nieudanym związku, masz za dużo stresu na co dzień. Odpuść. Zacznij szukać swoich pozytywnych cech, przemyśl z czego wzięły się te wszystkie negatywne emocje i pretensje do siebie i świata. Zastanów się jak zmienić to wszystko na lepsze, zacząć pozytywnie myśleć i poznać lepiej siebie samego. Jak odciąć się od przeszłości i zacząć realizować swoje marzenia nie krzywdząc innych ludzi oraz siebie. Jeśli pielęgnujesz w sobie negatywne emocje, urazy z przeszłości i kompleksy, zatruwasz siebie, niszczysz swoje życie i negatywnie wpływasz na swoje zdrowie.
  3.  Ćwicz MUNDRY - gimnastyka dłoni . W trudniejszym momencie nauczysz się efektywnie zajmować dłonie. Wybierz sobie ulubione mundry, pasujące do Twojej sytuacji życiowej i ćwicz jadąc autobusem, metrem, tramwajem, do pracy, rano, by zacząć dzień z pozytywnym myśleniem.   Przykłady wybranych MUNDR znajdziesz TUTAJ - KLIK.       4.  Wstajesz codziennie lewą nogą? Nienawidzisz drogi do pracy.  Cierpisz na chroniczne przemęczenie tą pracą?  Pomyśl od razu, o dziesięciu pozytywnych rzeczach w Twoim życiu. Come on! Nie mów, że niczego nie wymyślisz, tylko pomyśl nad 10-cioma pozytywnymi rzeczami w Twoim życiu!

5. Inspiruj się mądrymi ludźmi. Szukaj prawdziwych autorytetów, a nie tylko tych, którzy dobrze wyglądają albo dużo naobiecywali.


"A: Dam Ci ciastko!
B : Jak fajnie już Cię lubię, za samo ciastko!'
A: Będę Ci dawał ciastka aż do wyczerpania składników na pieczenie. Ma  gdzieś czy inni będą mieli co jeść!.
B: Nie ma już ciastek. Jestem głodny. Niczego nie możesz mi dać!!! Czuję się oszukany. Tak naprawdę nigdy Cię nie lubiłem. Chciałem się nachapać tylko dla siebie, a skrzywdziłem tym nie tylko siebie ale także innych."6. Nie bądź egoistą. Nie myśl tylko o sobie. Nikomu nie życz źle. Zdystansuj się do nadmiaru informacji i niekonstruktywnej krytyki innych ludzi.Nie ufaj ludziom, którzy za dużo obiecują. Ufaj sobie, sama dokonuj wyborów, nie kierując się w nich chęcią odegrania się czy zemszczenia na kimś. Kieruj się MĄDROŚCIĄ.


7. Buduj własne życie, rozwijając swoje zainteresowania, i nie tracąc energii na złość skierowaną przeciwko innym ludziom. Lepiej całą energię i siłę przeznaczyć na spełnienie własnych marzeń i pokonanie przeciwności, niż stracić ją na frustracje zrodzoną z pustej rywalizacji z nielubianymi ludźmi, o coś co Cię tak naprawdę nie interesuje. Nie musisz nikomu niczego udowadniać. Bądź sobą i skup się na swoim życiu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP