niedziela, 22 grudnia 2013

Jak nie przytyć w Święta?


Czyli fit wskazówki przed Wigilią.

   ZERO WYMÓWEK,ZERO LENISTWA!

    Świąteczne przygotowania trwają wchodząc w  ostrą fazę "kuszenia" nas zapachami, smakiem świeżo upieczonego ciasta. Podjadamy oj podjadamy! Ten lukier,  masę czekoladową przygotowaną specjalnie do polewania domowego piernika lub murzynka!Wszystko aż krzyczy " ZJEDZ MNIE!!!". Święta to najpiękniejsze chwilę!

   Dzisiaj proponuję Ci mój uniwersalny trening na talię osy i płaski brzuch. Trening "świąteczny usprawiedliwiacz" ;-). Pomaga nam w utrzymaniu ntego co już wypracowałyśmy- efektów!
   Ogromną zaleta mini treningu jest to ,że możesz go wykonywać codziennie! Musisz jedynie odczekać przed zrobieniem treningu ok 1,5 - 2 godziny po jedzeniu. 
       Mini trening trwający razem z rozgrzewką i rozciąganiem ok 20 minut.
Pomiędzy ćwiczeniami nie robisz przerw. Brzuch masz cały czas wciągnięty i napięty. Ćwiczenia wykonujesz płynnie bez uczucia dyskomfortu, ucisku, drętwienia czy bólu w szyi lub odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Pamiętaj by nie napinać szyi a każdy ruch zaczynać od wydechu i ściągnięcia dolnych łuków żeber do siebie i w kierunku kości biodrowych tak jakbyś chciała maksymalnie spłaszczyć swój brzuch.

      Przed wykonanie treningu zrób 5 -minutową, intensywną rozgrzewkę.Podczas rozgrzewki wszelkie podskoki, przeskoki, pajacyki, dynamicznie krążenia ramionami i twisty w talii są mile widziane. Świetnym początkiem rozgrzewki będzie dynamiczny marsz. Wchodzenie na schody. Krótki bieg. Możesz wydłużyć rozgrzewkę do 10-15 minut- zrobić trochę cardio zanim przejdziesz do części głównej.
                                     
                                                 Chwila! Moment! Dołożę Ci pewne wyzwanie !
        Ten mini trening to tylko małe uzupełnienie Twoich regularnych ćwiczeń. Nie rezygnuj z nich podczas świąt.  Nie spalisz dodatkowych kalorii ćwicząc tylko sam brzuch. Jeżeli nie masz w planach treningów biegowych lub tradycyjnych interwałów czy cardio, dołącz do mini treningu intensywne spalanie kalorii w postaci dodatkowych rund cardio. W treningu wykonujesz w jednej rundzie , bez przerw 10 ćwiczeń na mięśnie brzucha. Zmodyfikuj zatem swój trening w podany sposób. Zrób po każdych 5 ćwiczeniach danej rundy dwuminutową "mini"- serię składającą się z ćwiczeń cardio - skakanie na skakance, wchodzenie na schody/stołek/ pajacyki, burpee, przysiad + wyskok w górę.  Po czym szybko przejdź do wykonywania następnych 5 ćwiczeń. Po zakończeniu całej rundy zrób ponownie dwu-minutową serię ćwiczeń cardio i przejdź bez przerwy do następnej rundy brzuszków, w której też zrobisz 2 minuty cardio po 5 ćwiczeniach.
 Świetna modyfikacja treningu na brzuszki!
      Możesz zrobić ten krótki trening przed tradycyjną przebieżką.   Rozgrzej się i zrób go w domu tuż przed wyjściem w plener. W połączeniu w 45 - minutowym bieganie da świetne rezultaty. Zrób wtedy mnie j powtórzeń w każdym ćwiczeniu v- od 10 do 16 x. Poczujesz brzuch:-)


ZESTAW I
"Piękna talia"
 •  2- 3 rundy
 •  po 26 powtórzeń w każdym ćwiczeniu 
 • w ćwiczeniach naprzemiennych zrób po 26 powtórzeń na każdą stronę
 1.CRUNCH

Łokcie szeroko, dłonie za uszami. Zaczynamy powoli. Pamiętaj, podczas wszystkich brzuszków odcinek lędźwiowy leży na macie. Nie wyginaj pleców w łuk.

2. SKOŚNE  
Mała piłka/ lub poduszka pod dolną częścią pleców. Wersja łatwiejsza- piłką pod łopatkami.
3.V-CRUNCH
Przyciąganie kolan do klatki. piersiowej. Stopy na piłce. Ćwiczenie w odchyleniu.Plecy proste. Trzymasz pozycję ( odchylenie) siłą mięśni brzucha.Wersja łatwiejsza - oprzyj przedramiona na macie.
 4. SKOŚNE II
Skręty przeciwnego łokcia do przeciwnego kolana- rzeczywisty ruch to ślizg przeciwnego żebra do przeciwnego biodra- napięcie mięśni brzucha po przekątnej. Łokcie szeroko, nie ciągniesz szyi.
 5. SPINE TWIST
Skręty w talii w siadzie skrzyżnym, w linii prostej kręgosłupa.Wyciągasz ciało w linii prostej czubkiem głowy do sufitu. Skręt jak śruba.
 6. Skręty tułowia w podporze bocznym
Ramie pod barkiem.Łopatka doklejona do pleców.Tułów sztywny.Ni e opuszczaj bioder do maty.
 7. SCISSORS z dużą piłką
Odcinek lędźwiowy mocno wklejony w matę.
 8. SPINE TWIST w odchyleniu w tył.
Mała piłka pod dłonią. Pozycja stabilizowana siłą mięśni brzucha.
 9. TWISTY "BOKSERSKIE"
Płytkie , szybkie skręty w talii z boksowaniem.
Mała piłka pod dolnym odcinkiem pleców.
 10. RUSSIAN TWISTS
W odchyleniu w tył. Stopy oderwane od maty. W dłoniach butla ( może być piłka lekarska) o wadze od 2 do 4 kg. Mocna stabilizacja mięśni brzucha.Plecy proste.


MOCNY ZESTAW. A JAKIE DAJE REZULTATY;-)

3 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Dzięki ! Dają zakwas "brzunia" ;-) Jutro robimy crossfit!;-)

   Usuń
 2. jak utrzymać wagę w święta - polecam ciekawy artykuł z trikami:)
  http://dobrakosmetyczka.pl/artykuly/czytaj/319/uroda/urodowe-sos-czyli-jak-przygotowac-sie-dobrze-na-nowy-rok/

  OdpowiedzUsuń

TOP