poniedziałek, 14 kwietnia 2014

Sześciominutowy trening brzucha


     Nie mów tylko rób. Bez intro, bez długich przemów często znanych z treningów internetowych gwiazd. Czysty, prosty i skuteczny. Sześciominutowy trening mięśni brzucha! Gotowa na kolejną porcję ćwiczeń?

TRENING:
 • 2 rundy;
 • 16 powtórzeń w każdym ćwiczeniu;
 • jedziesz bez przerw!!!
 • odcinek lędźwiowy doklejony do maty 
 • ćwicz bez napinania szyi - pozycje trzymasz brzuchem;-).

1. Spięcia - crunch

 2. Skosy - zrób taka samą ilość na obydwie strony

 3. Naprzemienne opusty i wznosy nóg

 4.Russian twists
 5. Rower w górze
 6. Setka - pilates- 100x puls ramion. Nogi ugięte ( wersja łatwiejsza), nogi wyprostowane ( wersja trudniejsza). Nie odklejaj lędźwi!!!
 7. Mix sprinter & przyciąganie kolan po skosie- 2 na 2 powtórzenia
 8. San Diego crunch


 ;-)

3 komentarze:

 1. bardzo fajny post, musze wyprobowac..:)

  OdpowiedzUsuń
 2. 6 minutek wydaje sie ktorko, ale jak zacznie sie robic brzuszki to ma sie wrazenie, ze to wicznosc..:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cały czas utrzymuj odcinek lędźwiowy wklejony w matę i dolną część brzucha ( pod pępkiem) napiętą. Dłonie połóż delikatnie za uszami i nie napinaj szyi. Każdą pozycję zaczynasz od delikatnego opuszczenia podbródka i wydłużenia tyłu szyi ( w ten sposób ją odciążasz) - wychodzisz w górę robiąc wydech i zsuwając łuki żeber do siebie , jednocześnie wyobrażając sobie jak dolne łuki żeber zsuwają się w kierunku kości biodrowych- tutaj czujesz jak mocno napina się Twój brzuch - musisz utrzymać to napięcie przy wszystkich opustach nóg. Oddychasz robiąc wydech przy opuście nóg w dół i wdech przy unoszeniu. Podczas zwykłych spięć brzucha zasada działania jest taka sama , wydech- unosisz klatkę piersiową w górę, wdech- pauza w górze, wydech - kręg po kręgu odkładasz klatkę piersiową ( na końcu głowę ) na matę.:-)Możesz zawsze zrobić mniejszą ilość powtórzeń, tak żebyś nie dopuszczała do drżenia mięśni. Uzyskasz wtedy lepsze efekty. Nie trenuj do przeciążania organizmu:-)

  OdpowiedzUsuń

TOP